۰ نفر
۲۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸
هشدار هواشناسی درباره سقوط بهمن و سیلاب

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، با اشاره به افزایش محسوس دما، گفت: امکان ذوب برف ها، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های فصلی و همچنین احتمال سقوط بهمن در ارتفاعات وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، صادق ضیائیان، درباره وضعیت آب و هوایی کشور، افزود: بر اساس آخرین خروجی مدل‌های هواشناسی، امروز برای اغلب مناطق کشور ابرناکی و بارش پراکنده پیش بینی می‌شود. جمعه در برخی نقاط شمال غرب، سواحل دریای خزر، شمال شرق، شرق، جنوب شرق، جنوب و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: شنبه در برخی نقاط شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف و در برخی نقاط جنوب شرق کشور ابرناکی و بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

ضیائیان به بیان اینکه روزهای یکشنبه و دوشنبه در اغلب مناطق کشور جوی آرام حاکم خواهد بود، افزود: امروز با جنوبی شدن جریانات بر روی سواحل دریای خزر، وزش باد شدید جنوبی و افزایش محسوس دما بین ۱۲ تا ۸ درجه اتفاق خواهد افتاد و جمعه با شمالی شدن جریانات، کاهش دما بین ۱۵ تا ۱۰ درجه رخ خواهد داد.

وی گفت: باید توجه کرد که با توجه به افزایش قابل ملاحظه دما در روز پنجشنبه، امکان ذوب برف، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های فصلی و همچنین احتمال سقوط بهمن در ارتفاعات شمال غرب، امتداد رشته کوه‌های البرز و زاگرس مرکزی وجود دارد.

ضیائیان افزود: روزهای پنجشنبه و جمعه، در شمال غرب، غرب و بخش‌های مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد شدید گاهی همراه با گردوخاک رخ خواهد داد. امروز شمال خلیج فارس و از جمعه تا دوشنبه بخش‌های مرکزی و شرقی خلیج فارس و همچنین روزهای شنبه تا دوشنبه تنگه هرمز و دریای عمان مواج پیش بینی می‌شود.

47231

کد خبر 1496789

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =