همتی: 99؛ سال محک تاب آوری اقتصادی و جامعه بود/ تامین نیازهای ضروری کشور در سال ۹۹

رییس کل بانک‌مرکزی امروز در صفحه اینستاگرامی خود نوشت: علی رغم کاهش دریافتی ارزی بانک مرکزی به رقمی در حدود ۱۵ درصد میانگین ۲۰ سال گذشته و کاهش درآمد دولت از این ناحیه، نیازهای ضروری کشور تامین شد.

به گزارش خبرآنلاین، عبدالناصر همتی امروز در صفحه اینستاگرامی خود این‌طور نوشت:  فرا رسیدن سال نو را خدمت مردم عزیز و کلیه همکارانم در بانک مرکزی و مجموعه نظام بانکی کشور تبریک می گویم.

سالی که پشت سر گذاشتیم، در کنار تمامی سختی هایش به خاطر کرونا و فشاری که از ناحیه تحریم ها به مردم، خصوصا طبقات ضعیف و کم درآمد جامعه از نظر معیشتی وارد شد، سال محک تاب آوری اقتصاد و جامعه بود.

علیرغم کاهش دریافتی ارزی بانک مرکزی به رقمی در حد ۱۵ درصد میانگین ۲۰ سال گذشته و کاهش درآمد دولت از این ناحیه، به لطف خداوند و همت مسئولین و صادرات غیرنفت خام، نیازهای ضروری کشور تأمین شد و به اعتراف خود آمریکاییها، فشار حداکثری شکست خورد. بطوری که شاهد خروج از رکود و بازگشت رشد مثبت اقتصاد در ۹ ماهه سال ۱۳۹۹ بودیم.

امیدوارم، سال ۱۴۰۰، سال ثبات بیشتر بازار، رشد بیشتر تولید ناخالص داخلی و سال کنترل بیشتر تورم در جهت بهبود معیشت و رفاه مردم باشد.

همتی: 99؛ سال محک تاب آوری اقتصادی و جامعه بود/ تامین نیازهای ضروری کشور در سال ۹۹

223224

کد خبر 1497273

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =