علی اف نوروز را روی تپه های شهر شوشا جشن گرفت/عکس

ایسنا نوشت: رئیس جمهور آذربایجان به همراه همسر و دخترش نوروز را با روشن کردن آتش تشریفاتی در خارج از شوشا ، شهری با پیشینه فرهنگی که آذربایجان در جنگ پاییز گذشته از نیروهای ارمنی گرفت ، جشن گرفت.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، شوشا ، یک مرکز فرهنگی آذری برای قرن ها ، در سال 1992 در جنگ بر سر منطقه جدایی طلب قره باغ تحت کنترل ارمنستان قرار گرفت. بازپس گیری آن توسط نیروهای جمهوری آذربایجان در ماه نوامبر از نظر نمادین و استراتژیک مهم بود زیرا در بالای پایتخت نزدیک منطقه ، استپاناکرت واقع شده است.

علی اف نوروز را روی تپه های شهر شوشا جشن گرفت/عکس

الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان پس از روشن کردن آتش ، روشی سنتی برای جشن گرفتن نوروز ، سال جدید ایرانی ، در ویدئویی که روز شنبه توسط دفتر ریاست جمهوری منتشر شد ، گفت: امروز ما نوروز را در شهر باستانی خود شوشا ، پایتخت فرهنگی آذربایجان جشن می گیریم. این یک واقعه تاریخی است. این یک خوشبختی بزرگ است. خدا دعای مردم آذربایجان را شنید.

وی افزود: شوشا ممکن است از بین رفته باشد ، ممکن است مکانهای تاریخی ما در شوش توسط دشمن از بین رفته باشد. با این حال ، شوشا خم نشد. شوشا نشکست. او عزت خود را حفظ کرد ، از روح ملی آذربایجان محافظت کرد و امروز در شوشا بار دیگر شاهد این امر هستیم .

در جنگ شش هفته ای سال گذشته که بیش از 6000 نفر در آن جان خود را از دست دادند ، آذربایجان کنترل بسیاری از مناطق قره باغ و مناطق تحت کنترل ارمنستان را بدست آورد.

علی اف نوروز را روی تپه های شهر شوشا جشن گرفت/عکس

علی اف نوروز را روی تپه های شهر شوشا جشن گرفت/عکس

310 310

کد خبر 1497469

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 9
 • مرتضی احندی IR ۱۳:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۱
  4 1
  عالی
 • محمد US ۱۵:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۱
  4 0
  نویسنده نیمه محترم این اسم داره (خان کندی) از جعل سازی دست بردارین