۰ نفر
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۴:۰۶

ایرنا نوشت:

یک منبع آگاه روز دوشنبه با اشاره به وجود برخی دلخوری های مقامات عربستان از مواضع اخیر 'سعد حریری'،گفت: عربستان حمایت مالی خود از جریان 14 مارس و شخص سعد حریری را به حالت تعلیق درآورده است.

به گزارش ایرنا، این مقام آگاه که خواست نامش فاش نشود، به خبرنگار ایرنا در بیروت، گفت: جریان 14 مارس چندی پیش برنامه های آتی خود را برای مشورت و دریافت کمک مالی به عربستان فرستاده، ولی تاکنون هیچ جوابی را از ریاض دریافت نکرده است.
وی افزود: برخی می گویند سعد حریری به دلیل این که معرکه کنونی اینک میان محورهای منطقه ای و در خارج از لبنان در حال جریان است، از عربستان درخواست کمک نکرده است، ولی برخلاف این نظریه، سعد حریری هنگامی که در لبنان از قدرت برکنار شد، برای آغاز عملیات هجومی خود علیه سلاح مقاومت از عربستان درخواست کمک مالی کرده، ولی با جواب مثبت عربستان روبرو نشده است.
این مقام آگاه ادامه داد: فعلا شاهد بروز مشکل مالی در حزب المستقبل و مؤسسه های تابع آن هستیم و بهترین دلیل وجود این مشکل، بروز مشکل مالی نزد کارمندان بخش رسانه های این حزب است.

وی گفت: سعد حریری با وجود مشکل مالی در تأمین حقوق کارمندان بخش تبلیغاتی و رسانه ای قادر نخواهد بود به ادامه اداره عملیات هجومی علیه سلاح مقاومت و هدایت و مدیریت جریان مخالف 14 مارس بپردازد.
در همین راستا روزنامه الاخبار در این خصوص نوشت: مواضع حزب المستقبل به ریاست سعد حریری نخست وزیر سابق لبنان نسبت به حوادث جاری سوریه مستقیما از شکست سیاسی این حزب در صحنه سیاسی لبنان نشات گرفته است.
این روزنامه نوشت: آنچه امروز در سوریه می گذرد، برای ما خطرناک است و اصل ثبات و امنیت را در داخل لبنان بخصوص منطقه مرزی با سوریه تهدید می کند، چرا که به هم خوردن اوضاع در سوریه، اوضاع آن را نیز متحول خواهد کرد.

به نوشته الاخبار، کاهش روابط میان سعد حریری و عربستان در شرایط کنونی به یکی از مسایل سؤال برانگیز تبدیل شده است. روابط کنونی سعد حریری با عربستان به دوران رکود و سستی گذشته خود بازگشته است و قطع حمایت مالی عربستان از سعد حریری خود دلیلی بر این مساله است؛ امری که نزدیکان سعد حریری نیز آن را تکذیب نکرده اند.
مشاوران سعد حریری طی سفر به عربستان و دیدار با مسؤولان عربستانی و نیز دیدار با 'علی العسیری' سفیر عربستان در لبنان پایبندی خود را نسبت به قبول خطوط قرمز عربستان در رابطه با حوادث سوریه اعلام کرده اند و تصمیم گرفته اند درباره حوداث سوریه سکوت اختیار کرده و موضعی از خود ابراز نکنند.
این روزنامه لبنانی با اشاره به انتقاد رسانه های عربستان از موضع سعد حریری در خصوص اوضاع جاری سوریه مبنی بر اینکه ما خواهان خلاص شدن از نظام سوریه هستیم، نوشت: مقامات عربستان، سعد حریری را به صبر در این مساله فرا خوانده اند.

الاخبار با اشاره به مشکلات مالی رسانه های حریری در پی قطع مساعدت های عربستان، نوشت: کارمندان رسانه های تابع سعد حریری به مدت سه ماه حقوق خود را دریافت نکرده اند و به علت بدهی های کلان از دریافت حقوق ماه میلادی جاری خود نیز محروم خواهند بود. این کارمندان، مشکل خود را بارها به مسؤولین حزب المستقبل اعلام کرده و خواستار رسیدگی به مشکل خود شدند ولی با جواب منفی مسؤولان مواجه شده اند.

این روزنامه ادامه داد: به رغم وجود این مشکل، حزب المستقبل همچنان به انجام وظایف خود ادامه می دهد و رسانه های آن به برنامه های تحریک آمیز خود علیه سلاح مقاومت ادامه می دهد، تا آنجا که این امر شک برخی پیرامون مشکل مالی حزب المستقبل را برانگیخته است.
این افراد، مشکل حزب المستبقل را عدم تأمین مالی از سوی عربستان ندانسته اند، بلکه آن را در سطح مسؤولان حزب قلمداد کرده اند.

5151

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 149748

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =