عمان: بحران سوریه فقط به دست سوری ها حل شدنی است

ایرنا نوشت: وزیر امور خارجه عمان تاکید کرد که حل بحران سوریه فقط به دست مردم این کشور امکانپذیر است.

خبرگزاری رسمی سوری(سانا) روز یکشنبه نوشت « فیصل مقداد » وزیر امور خارجه و مهاجران این کشور در سفر خود به عمان با « بدر البو سعیدی »  وزیر امور خارجه عمان دیدار و درباره راه های تقویت روابط دوجانبه و در مورد مهمترین مسائل و تغییرات در منطقه و جهان مشاوره و تبادل نظر کرد. 

« بدر البو سعیدی » وزیر امور خارجه عمان در این دیدار بر موضع ثابت عمان در قبال سوریه و اهمیت حفظ موقعیت مهم عربی و بین المللی سوریه، وحدت، حاکمیت و تمامیت ارضی و همچنین حل بحران در این کشور تاکید کرد و افزود: حل بحران سوریه فقط با دست سوری های متحد حل می شود. 

مقداد جمعه شب در یک سفر رسمی وارد مسقط شد و مورد استقبال مقامات وزارت امور خارجه عمان قرار گرفت.

وزیر امور خارجه سوریه و هیات همراهش در جریان سفر به عمان از موزه ملی این کشور و از مجموعه آثار و صنایع دستی سوریه که قبلاً توسط تروریست ها تحت تأثیر قرار گرفته و یا ​​تخریب شده بود و در عمان بازسازی شده است، دیدن کرد.

عمان: بحران سوریه فقط به دست سوری ها حل شدنی است

فیصل المقداد وزیر امور خارجه و مهاجران سوریه با اشاره به موفقیت دیپلماسی فرهنگی بین دو کشور عمان و سوریه و روابط دیرینه و تاریخی مردم دو کشور بر  همکاری های موجود بین موزه ملی عمان و اداره کل آثار باستانی و موزه های سوریه و همکاری های دو جانبه در زمینه فرهنگی بین دو کشور تاکید کرد. 

در همین پیوند روزنامه الوطن سوریه به نقل از یک منبع آگاه نوشت که قرار است وزیر امور خارجه و مهاجران این کشور دور دوم خود را با همتای عمانی خود برگزار کند و طی آن توافق نامه ای برای لغو روادید دیپلماتیک، ویژه و ماموریتی بین دو کشور را امضا کند.

بر اساس این گزارش فیصل مقداد همچنین قرار است با « اسعد بن طارق آل سعید » نماینده ویژه سلطان عمان و معاون نخست وزیر این کشور در امور روابط و همکاری های بین المللی دیدار کند.

«فیصل مقداد» وزیر خارجه سوریه جمعه شب به دعوت رسمی مقامات عمانی به مسقط سفر کرد.

 این اولین سفر فیصل مقداد به عنوان وزیر خارجه سوری به یک کشور عربی محسوب به شمار می‌آید.

بر اساس اعلام رسانه های سوریه سفر فیصل مقداد به عمان تا فردا ( دوشنبه ) ادامه می یابد .

وزیر خارجه سوریه هفدهم آذرماه گذشته در اولین سفر خارجی خود در سفری دو روزه به ایران سفر کرد. وی علاوه بر دیدار با ظریف، با رئیس‌جمهور، دبیر شورای عالی امنیت ملی و دیگر مقامات عالی‌رتبه ایران نیز دیدار کرده بود.

310 310

کد خبر 1497507

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =