بازتاب سخنرانی رهبر معظم انقلاب در بلومبرگ و رویترز

ایرنا نوشت: سخنرانی امروز رهبر انقلاب به مناسبت آغاز سال جدید در رسانه های جهان بازتاب پیدا کرد و بخش هایی از سخنان معظم له در مورد برجام مورد توجه رسانه های غربی قرار گرفت.

رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر یکشنبه اول فروردین ۱۴۰۰ به مناسبت فرارسیدن سال نو به ‌صورت زنده و مستقیم با ملت شریف ایران سخن گفتند که مانند همیشه بخش هایی از اظهارات ایشان مورد توجه رسانه های جهان قرار گرفت.

تارنمای شبکه خبری بلومبرگ با اشاره به این بخش از سخنان حضرت آیت الله خامنه ای در مورد اینکه ایران هیچ عجله ای نسبت به راه حل پیشنهادی در مورد برجام ندارد، نوشت: رهبر ایران به آمریکا هشدار داد که سیاست فعلی این کشور در مورد جمهوری اسلامی محکوم به شکست است مگر اینکه تحریم ها به صورت موثر و کامل برداشته شود.

این شبکه خبری آمریکایی به نقل از مقام معظم رهبری ادامه داد: ما نباید فرصت ها را بسوزانیم اما عجله هم نباید کنیم. صبر زیادی داریم و به کار خودمان ادامه خواهیم داد. اگر آنها سیاست دلخواهمان را پذیرفتند و اعمال کردند همه چیز درست خواهد شد. وگرنه به همین شکلی که هست باقی خواهد ماند و هیچ اشکالی هم ندارد.

بلومبرگ با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد بازگشت به تعهدات برجامی نوشت: رهبر ایران با اشاره به اینکه حرف و وعده های واشنگتن هیچ ارزشی برای تهران ندارد، گفت که مساله این نیست چه کسی اول باشد، مساله این است که به آمریکایی ها اعتماد و به تعهدات در توافق هسته ای عمل کردیم اما آنها این کار را نکردند.

این شبکه خبری همچنین به اظهارات حضرت آیت الله خامنه ای در مورد اینکه تهران همچنان آماده بازگشت به شرایط اصلی توافق هسته است، اشاره کرد. به نوشته بلومبرگ، ایشان گفتند که یک نامزد ریاست جمهوری که ضد فساد و عدالتخواه باشد و عملکرد انقلابی داشته باشد را ترجیح می دهند.

خبرگزاری رویترز نیز با اشاره به بخشی از اظهارات مقام معظم رهبری در مورد بد عهدی آمریکایی ها در برجام نوشت: آیت الله العظمی خامنه ای در یک سخنرانی تلویزیونی اعلام کرد که آمریکایی ها روی کاغذ گفتند که تحریم ها برداشته  خواهد شد اما در عمل تحریم ها را بر نداشتند. وعده آنها هیچ ارزشی برای ایران ندارد.  

این خبرگزاری به نقل از مقام معظم رهبری ادامه داد:روی کاغذ آنها گفتند تحریم ها را بر می دارند اما به هر شرکتی که می خواست قرارداد با ما امضا کند، گفتند که خطرناک و پر خطر است. آنها سرمایه گذاران را می ترساندند.

رویترز با اشاره به تاکید رهبرمعظم انقلاب بر روی رفع تحریم ها، به نقل از معظم له نوشت: آمریکایی ها باید تمام تحریم ها را رفع کنند. ما راستی آزمایی خواهیم کرد و اگر تحریم ها واقعا لغو شوند، بدون هیچ مشکی به تعهدات خود بازخواهیم گشت.

310 310

کد خبر 1497688

برچسب‌ها