تجمع دیپلمات ها در مقابل دادگاه تبعه کانادایی متهم به جاسوسی از چین/عکس

ایرنا نوشت: دیپلمات‌ها و خبرنگاران رسانه‌ کشورهای مختلف در مقابل دادگاه مایکل کوریگ تبعه کانادایی که به جاسوسی از چین متهم شده، تجمع کردند و خواستار آزادی وی شدند.

به گزارش روزنامه گاردین، دادگاه کوریگ دومین تبعه کانادایی که به مدت بیش از دو سال در چین به اتهام جاسوسی بازداشت است، با تجمع دیپلمات ها و خبرنگاران در مقابل دادگاه برگزار شد.

این درحالی است که چند روز گذشته آمریکا در جریان مذاکرات مقام های ارشد پکن و واشنگتن در ایالت آلاسکا، در این مورد ابراز نگرانی کرده بودند.

یک دیپلمات ارشد کانادایی گفت که از دسترسی وی به دادگاه کوریگ در پکن در روز دوشنبه  جلوگیری شده است. این مساله تداعی کننده صحنه های روز جمعه است هنگامی که دادگاه مایکل اسپاور دیگر تبعه کانادایی روز جمعه پشت درهای بسته انجام شد و تنها چند ساعت به طول انجامید.  

تجمع دیپلمات ها در مقابل دادگاه تبعه کانادایی متهم به جاسوسی از چین/عکس

کوریگ که از او با عنوان دیپلمات پیشین کانادایی یاد می شود، به اتهام «جاسوسی از اسرار دولتی و اطلاعاتی» و اسپاور به اتهام «جاسوسی از اسرار دولتی و ارسال غیرقانونی آنها به نیروهای خارجی» در دسامبر ۲۰۱۸ دستگیر شدند و در صدد استرداد او به آمریکا برآمد.

دستگیری این دو مدتی کوتاه پس از بازداشت منگ وانژو مدیر مالی شرکت مخابراتی هوآوی به خاطر «نقض تحریم‌های آمریکا» صورت گرفت.

310 310

کد خبر 1497715

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =