سیر تصاعدی کرونا در اصفهان/نگرانی از تغییر رنگ سریع شهرستانهای استان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اعلام شناسایی ۴۱۳ مورد جدید ابتلا به کرونا، نسبت به افزایش موارد مثبت بیماری در استان ابراز نگرانی کرد.

آرش نجیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرآنلاین اظهار داشت: متاسفانه روند افزایشی کرونا در اصفهان مشهود است و با این روند احتمالا تعداد شهرهای نارنجی و قرمز استان اصفهان افزایش پیدا می کند.

وی با  تاکید بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی و استفاده از ماسک اظهار داشت:در حال حاضر دو شهرستان خوانسار و گلپایگان در وضعیت قرمز و لنجان و مبارکه در وضعیت نارنجی قرار دارند،  تیران و کرون، کاشان، شاهین شهر و نطنز نیز در آستانه ورود به وضعیت خطرناک شیوع این بیماری هستند.

وی افزود: در شبانه روز گذشته از یک هزار و ۵۴۰ بیمار مشکوک به کرونا ۴۱۳ مورد قطعی شناسایی شد و ۸۱ نفر از این بیماران در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری شده‌اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت اخیر ۸۱ بیمار بهبود یافته کرونا از مراکز درمانی ترخیص شده‌اند، اضافه کرد: این در حالی است که هنوز ۵۴۷ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری هستند.

وی اضافه کرد: ۸۰  نفر از افراد بستری در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

نجیمی با اشاره به مرگ ۱۰ بیمار مشکوک و قطعی به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ابراز داشت: تاکنون تست چهار  نفر از این افراد مثبت بوده است. 

48

کد خبر 1497773

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =