۳ نفر
۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۳
ترامپ دادگاهی می‌شود

ایرنا نوشت: دادستان فدرال آمریکایی که پیشتر هدایت تحقیقات جنایی در مورد حمله سال گذشته به ساختمان کنگره آمریکا را برعهده داشت، اعلام کرد که دونالد ترامپ ممکن است به دلیل ایفای نقشش در این حادثه مجرم شناخته شود.

به نقل از تارنمای هیل، مایکل شروین روز گذشته در مصاحبه با شبکه سی بی اس عنوان کرد که روشن است دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری سابق آمریکا عامل کشاندن مردم به شهر واشنگتن پیش حمله هوادارانش به ساختمان کنگره بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نقش ترامپ در این حادثه بخشی از تحقیقات مربوط به ساختمان کنگره می باشد، گفت: اکنون سوال اینجاست که وی از لحاظ جنایی برای هر آن چه طی این حمله رخ داده، مجرم و مقصر است. افرادی هستند که پس از دستگیری گفته‌اند به این دلیل به ساختمان کنگره حمله کرده‌اند که ترامپ گفته بود باید کنگره را بازپس بگیریم. به این دلیل ترامپ ممکن است در اقدامات علیه ساختمان کنگره مقصر باشد.

مایکل شروین پیشتر اعتراف کرده بود که شماری از نیروهای اجرای قانون که خود مسئول حفظ امنیت شهر هستند در حمله ۱۷دی ماه به ساختمان کنگره حضور داشتند.

وی گفته بود که مقامات در حال بررسی پرونده فزاینده ای از افسران اجرای قانون هستند که گفته می شود ۱۷ دی ماه در یورش به ساختمان کنگره شرکت داشتند.

حامیان ترامپ ۱۷دی ماه سال گذشته با ادعای ایجاد تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ به ساختمان کنگره حمله کرده که در این حمله خشونت‌طلبانه شش نفر جان خود را از دست دادند.

به دنبال تهدید طرفداران ترامپ برای حضور مجدد در واشنگتن در مراسم تحلیف بایدن، نیروهای امنیتی و پلیس فدرال از چندین روز قبل از مراسم تحلیف در واشنگتن مستقر شده‌ بودند.

312 310

کد خبر 1497803

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =