روحانی: با فداکاری کادر درمان شمار جان‌باختگان کرونا دورقمی مانده است

رییس جمهور گفت: به‌رغم این که ویروس جهش یافته کرونا، مردم را گرفتار کرده، به دلیل تلاش، فداکاری و ایثار کادر درمان همچنان تعداد جان‌باختگان دورقمی است.

‌به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ‌حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در ارتباط تصویری با تعدادی از مراکز درمانی کشور، فرا رسیدن سال جدید را به وزیر بهداشت و همه همکاران کادر درمان و  اورژانس و کادر درمان تبریک گفت و بیان این که کادر درمان ششصد هزار نفری مدافعان سلامت با اخلاص و فداکاری درخدمت مردم هستند، یادآور شد: به‌رغم این که ویروس جهش یافته مردم را گرفتار کرده است به دلیل تلاش، فداکاری و ایثار کادر درمان هنوز تعداد متوفیان دورقمی است و امیدواریم در سال جدید به یک رقم برسد.

رییس جمهوری در ادامه از رییس اورژانس درباره وضعیت دریافت کنندگان واکسن پرسید: مردم که عمدتا هم از واکسن‌های خارجی استفاده کرده‌اند آیا درباره عارضه‌ این واکسن‌ها با اورانس تماسی گرفته‌اند و در این باره گزارشی داده شده است که رییس سازمان اورژانس تهران گفت که تاکنون چنین تماسی نداشته ایم. 

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از ایرنا بخوایند؛

* از اورژانس تهران و سراسر کشور که در جاده‌ها و شهرهای مختلف و تهران به دلیل زحماتی که در طول سال کشیده است و به‌ویژه در ایام عید که مشکلات بیشتری خواهد داشت سپاسگزاری می‌کنم و از خداوند متعال می‌خواهم که ۱۴۰۰ را سال پایان کرونا برای مردم مقدر کرده باشد.

* دولت همیشه قدردان کادر درمان است چرا که می‌دانیم بار سنگینی بر دوش آنها است. پزشکی ما می‌تواند با کشورهای پیشرفت دنیا در منطقه و سطح جهان رقابت کند. آنها از جان خود برای سلامت مردم مایع گذاشتند. 

*{ با اشاره به آرامش نسبی در کشور درباره بیماری کرونا}: امیدواریم در ایام عید و دید و بازدیدها موجب گسترش بیماری کرونا نشود و همه مردم اصول بهداشتی را مراعات کنند که با پیک دیگری مواجه نشویم.

* کادر پزشکی و درمان ما در مقایسه کشورهای دیگر هم موفق بوده است. کارهای دولت یازدهم و دوازدهم در بخش سلامت و بهداشت و درمان و بیمه همگانی و ساخت بیمارستان و تجهیزات پزشکی با دولت‌های قبل قابل مقایسه نیست. 

*{ با اشاره به وضعیت استان خوزستان}: از این که گفته می‌شود روند نزولی است برای ما خوشحال کننده است و به مردم و مرزداران کشورمان در استان خوزستان سلام می‌کنیم و از آنها می‌خواهیم که همکاری بیشتری داشته باشند که کادر درمان شرایط مناسب‌تری را در روزهای آینده تجربه کنند. امیدواریم این پیک آخر برای استان خوزستان باشد.

* کل تخت‌هایی که تا پایان این دولت نهایی می‌شود به دو برابر رسیده است. همچنین در ساخت تخت آی سی یو که شرایط آن ویژه است ۲ و نیم برابر شده است. بنابراین با شرایطی که قبل از این دولت داشتیم با شرایطی که امروز ما دارا هستیم نشان از اضافه شدن تخت‌های بیمارستانی دارد. به عنوان مثال در پیک چند هفته اخیری که اهواز با آن درگیر بود صد تخت آی سی یو اضافه شده است. این کار بسیار بزرگی است که در عرض چند هفته در یک استان اضافه شده است.

* بنابراین دولت همه توان خود را به کار گرفته و باز هم به کارخواهد گرفت. البته ما عاجزیم از این که بتوانیم با زبان از این جمع فداکار کادر درمان و پزشکی تشکر و سپاسگزاری کنیم. می‌دانیم اجر و مزد آنها را باید خداوند دهد و ما هم با همه توان در کنار کادر درمان خواهیم بود و مردم ایران از تلاش کادر درمان و همه بیمارستان ها  در سراسر کشور سپاسگزارند.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1497810

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =