در کمتر از 24 ساعت سوء‌قصد به یک افسر اطلاعاتی دیگر در عراق/امارات مظنون است

ایرنا نوشت: فرد یا افراد ناشناس به خانه یک افسر اطلاعاتی دیگر در بغداد حمله کردند؛ این دومین سوءقصد به جان مقامات ارشد اطلاعات عراق طی کمتر از ۲۴ ساعت اخیر است.

 

 شب گذشته در منطقه منصور بغداد یک افسر ارشد اطلاعات عراق به نام "محمود لیث حسین" با ضرب گلوله فرد ناشناس ترور شد.  

رسانه های محلی عراق گزارش دادند که ساعتی پیش نیز به خانه یک مامور اطلاعاتی این کشور در بغداد با نارنجک دستی حمله شد که ناکام ماند و فقط خسارت مالی برجای گذاشت.

هنوز اخبار بیشتری از اطلاعات مربوطه منتشر نشده است.

اخیرا عراق به صحنه ترور افراد و شخصیت ها تبدیل شده است؛  گزارش ها از ترور چندین نفر در کربلا و بغداد حکایت می کند.

این وقایع پس از آن رخ می دهد که روایت هایی از حضور تیم امنیتی امارات در دستگاه اطلاعاتی عراق نقل شده است؛ موضوعی که بازتاب گسترده در عراق داشته و فعالان سیاسی و رسانه ای به آن بویژه در شبکه های اجتماعی واکنش نشان دادند.

این موضوعات در حالیست‌ که هفته گذشته فضای سیاسی عراق دستخوش دو حاشیه جنجالی شد.
اول، توییت قیس الخزعلی‌ دبیرکل عصائب اهل الحق که نسبت به حضور گروه اطلاعاتی امارات در دستگاه اطلاعات و امنیت عراق هشدار داد.
موضوع دوم اظهارات معاون استاندار کربلا که از ورود یک تیم تروریست آموزش دیده به عراق خبر داد و بخشی از برنامه های آنان را حمله به کنسولگری ایران در کربلا، ترور سرکنسول ایران به عنوان بخشی از پروژه ایجاد آشوب و ناامنی در استان کربلا عنوان کرد.

در همین رهگذر شب گذشته ارتش و دستگاه امنیت عراق تدابیر امنیتی را در بغداد تشدید کردند موضوعی که مشخص نشد ناشی از چه عاملی بوده است هرچند در شمال پایتخت همواره فعالیت ضد داعش و خنثی سازی عملیات تروریست ها وجود دارد.

>>> بیشتر بخوانید:
ترور یک افسر اطلاعاتی در بغداد

310 310

کد خبر 1497831

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =