۱۰ توصیه بسیار مهم جهت انتخاب صحیح معلم خصوصی ریاضی به صورت آنلاین

یکی از بهترین راهکارها برای پیشرفت سریع در درس ریاضی و گرفتن نمره بالا در امتحان ریاضی و یا موفقیت در کنکور ریاضی استفاده از کلاس تدریس خصوصی است. در این مقاله در رابطه با نحوه انتخاب درست معلم خصوصی ریاضی آنلاین و حضوری توضیح داده می شود.

۱-  از سایت های معتبر تدریس خصوصی معلم خودتان را انتخاب نمائید

برای اینکه مطمئن شوید کاملترین لیست اساتید تدریس ریاضی را دیده اید و به صورت مستقیم و بدون واسطه با اساتید در ارتباط باشید به سایت های معتبر تدریس خصوصی مانند سایت ایران مدرس www.IranModares.com مراجعه کنید (کلیک کنید: مشاهده معلم خصوصی ریاضی آنلاین در وبسایت ایران مدرس). در سایت ایران مدرس کاملترین لیست مدرسین ریاضی ششم، هفتم، هشتم و .... را می توانید مشاهده نمائید. اگر برای یادگیری بهتر ریاضی متوسطه دوم و ریاضیات دهم، یازدهم یا دوازهم و یا حتی ریاضی کنکور و دانشگاهی هم در جستجوی استاد خوب هستید باز هم در ایران مدرس کاملترین لیست اساتید را می توانید مشاهده نمائید.

به عنوان مثال دیگر، اگر می خواهید در المپیاد ریاضی رتبه خوبی کسب کنید و یا در هر آزمون دیگری مرتبط با درس ریاضی نمره خوب کسب کنید بدون شک در سایت مذکور استاد خوبی را می توانید انتخاب نمائید. اساتید ریاضی ثبت نامی در ایران مدرس به صورت آنلاین و حضوری در زمینه تدریس خصوصی ریاضی و سایر دروس فعالیت دارند. برای تمام اساتید مشخصات کامل ثبت شده است و می توانید بدون واسطه با مدرسین در ارتباط باشید. نظرات شاگردهای قبلی و فیلم نمونه تدریس هم برای بسیاری از مدرسین و دبیرهای ریاضی ثبت نامی در ایران مدرس درج شده است.

۲-  قیمت کلاس خصوصی را در اولویت اول قرار ندهید

بسیاری از افراد، دانش آموزان و دانشجویان و یا والدین ایشان اولین و مهمترین ملاکی که برای انتخاب معلم خصوصی ریاضی در نظر می گیرند قیمت کلاس های خصوصی ریاضی است. مسلما همه ی افراد دوست دارند که با نرخ مناسب خدمات را دریافت کنند اما نباید کیفیت را فدای قیمت کرد. سعی کنید با استاد خوبی که قیمت مناسبی برای کلاس های خصوصی خودش در نظر گرفته است کلاس داشته باشید. در ایران مدرس تمام اساتید ذکر کرده اند که برای هر ساعت و یا هر جلسه تدریس ریاضی چه هزینه ای را مد نظر دارند. بنابراین می توانید در کنار سایر اطلاعات هزینه درخواستی هر استاد را هم ببینید و با نرخ مناسب یک استاد خوب برای کلاس انلاین یا حضوری انتخاب نمائید. نکته دیگر اینکه نرخ کلاس های ریاضی آنلاین معمولا به نسبت کلاس های حضوری از ۲۰ تا ۵۰ درصد کمتر است. سعی کنید ابتدا ۷ معلم ریاضی خوب بدون توجه به هزینه درخواستی ایشان انتخاب کنید و در مرحله بعد از بین این ۷ نفر با استادی که مناسبترین قیمت را درخواست کرده است کلاس داشته باشید. به این ترتیب هم از کیفیت کار کم نکرده اید و هم اینکه قیمت مناسب را لحاظ نموده اید. اگر ساکن تهران، تبریز، شیراز، اهواز، ارومیه، سنندج، کرج، یزد و یا هر جای دیگر ایران و جهان هستید از سایت تدریس خصوصی ایران مدرس https://teaching.iranmodares.com/teaching-index.php می توانید یک معلم ریاضی عالی با نرخ مناسب انتخاب کنید.

۳-  به دانشگاه محل تحصیل و مدرک تحصیلی استاد دقت کنید

در ایران مدرس، برای تمامی اساتید مدرک تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل ثبت شده است. بسیاری از مدرسین ریاضی و سایر دروس حتی مدرک تحصیلی خودشان را هم ارائه نموده اند. یکی از معیارهای مهم برای انتخاب معلم خصوصی ریاضی خوب دانشگاه محل تحصیل و مدرک تحصیلی استاد است. واضح است استادی که از دانشگاه دولتی خوب مانند دانشکده ریاضی دانشگاه تهران https://science.ut.ac.ir/web/math دانشکده ریاضی امیرکبیر https://math.aut.ac.ir/  علم و صنعت http://math.iust.ac.ir/  و یا سایر دانشگاههای معتبر کشور فارغ التحصیل شده است و در ایام تحصیل خودش موفق بوده است مسلما سطح سواد بالاتری دارد و کلاس های ایشان هم مفیدتر خواهد بود. بنابراین به دانشگاه محل تحصیل و مدرک تحصیلی استاد دقت کنید.

۴-  با اساتید ریاضی مجرب کلاس داشته باشید

علاوه بر سایت تدریس خصوصی ایران مدرس teaching.iranmodares.com می توانید از سایت های تدریس خصوصی دیگری مانند tutor.com، tutorme.com، skooli.com  و ... هم که نمونه های خارجی سایت تدریس خصوصی هستند معلم خودتان را هماهنگ نمائید. اما در نظر داشته باشید که اساتید حاضر در این سایت ها به زبان انگلیسی تدریس می کنند و در ضمن هزینه کلاس های ریاضی مدرسین سایت های مذکور به دلار بوده و از ۲۵ تا ۸۰ دلار برای یک ساعت است که هزینه بالایی می باشد. در سایت ایران مدرس می توانید یک استاد مجرب ریاضی با قیمت بسیار مناسب تر انتخاب کنید. سعی کنید با مدرسین مجرب که سابقه کاری بالایی دارند کلاس داشته باشید تا نتیجه بهتری بگیرید. از سایت tadris-riazi.com هم برای انتخاب معلم ریاضی می توانید استفاده کنید.

۱۰ توصیه بسیار مهم جهت انتخاب صحیح معلم خصوصی ریاضی به صورت آنلاین

مطالعه مقاله موارد لزوم تدریس خصوصی ریاضی هم مفید است.

۵-  نمونه فیلم تدریس معلم خصوصی ریاضی را ببینید

بسیاری از مدرسین در ایران مدرس برای درس ریاضی فیلم نمونه تدریس هم ثبت کرده اند. قبل از حضور در کلاس مشاهده فیلم نمونه تدریس بسیار مفید است. می توانید با نحوه تدریس ریاضی استاد آشنا شوید و به این ترتیب از انتخاب خودتان مطمئن تر خواهید شد.

۶-  نظرات شاگردهای قبلی هر استاد را مطالعه کنید

برای کلاس خصوصی ریاضی اگر شاگردهای قبلی یک استاد راضی بوده باشند و نمره خوب و نتیجه عالی گرفته باشند، مسلما با اطمینان بیشتری با آن استاد کلاس هماهنگ می کنید. بنابراین نظرات شاگردهای قبلی اساتید را هم در نظر بگیرید و مطالعه نمائید.

۷- جلسه اول را برگزار نمائید

با توجه به مطالب گفته شده در بالا، بعد از اینکه معیارهای مناسبی را در نظر گرفتید و استاد مورد نظر خودتان را انتخاب نمودید، در نهایت جلسه اول را برگزار کنید. اساتید خوب، معمولا اگر جلسه اول راضی نباشید، هزینه ای دریافت نمی کنند. اگر موارد قبلی را در نظر گرفته باشید خیلی کم پیش می آید که از کلاس رضایت نداشته باشید.

۸-  کلاس های خصوصی ریاضی را در زمان مناسب شروع کنید

توجه داشته باشید، فقط انتخاب معلم خصوصی ریاضی خوب نیست که مهم است. خودتان هم باید درست عمل کنید. اگر در درس ریاضی اشکالات زیادی دارید هر چه زودتر معلم خصوصی ریاضی را هماهنگ کنید. ریاضی درسی نیست که شب امتحان بتوانید آن را بخوانید. این درس به تمرین و مطالعه نیاز دارد. بنابراین زودتر کلاس را شروع کنید.

۹-  در صورت لزوم مدارک لازم را از استاد ریاضی بخواهید

به عنوان مثال اگر در جستجوی معلم خصوصی ریاضی چهارم دبستان هستید و معلمی ادعا می کند که دبیر رسمی است می توانید مدارک لازم را از ایشان بخواهید. یا اگر برای المپیاد ریاضی در جستجوی معلم هستید که خودش در این زمینه رتبه کسب کرده باشد و استادی ادعا می کند که مثلا رتبه ۲ المپیاد ریاضی کشوری را دارد مدارک لازم را بخواهید.

۱۰- در فاصله زمانی بین کلاس ها درس بخوانید و تمرین حل کنید

همانطور که گفته شد، برای موفقیت در امتحان و درس ریاضی باید خودتان هم خوب درس بخوانید و تمرین و مسئله حل کنید. در کنار انتخاب درست معلم خصوصی ریاضی این نکته مهم را هم در نظر داشته باشید. حل تمرین و مسئله، مرور و مطالعه درس و وقت گذاشتن برای یادگیری بهتر ریاضی باعث می شود بازدهی کلاس های تدریس خصوصی بیشتر شده و بهتر نتیجه بگیرید.

منبع: مرجع تخصصی تدریس خصوصی IranModares.com

۲۱۲۱

کد خبر 1497915