رسولی: اگر مسوول بودم اعلام عفو عمومی می‌کردم

برنا نوشت: حسن رسولی گفت: هنوز ما می توانیم با مطالبه گری اصلاح طلبانه و اعمال حق رأی خویش افق امیدوارکننده ای ترسیم کنیم. قطعا قهر و خشم عمومی آینده تاریک تری را رقم خواهد زد.

یک چهره سیاسی اصلاح طلب عنوان کرد: تامین حقوق اساسی مردم که به شدت آسیب دیده، ضرورت حیاتی دارد. حسن رسولی در پاسخ به این سوال که ضعف های ما به لحاظ ساختاری در سال گذشته چه بوده و برای ریل گذاری جدید چه کار باید کنیم؟

سال ۹۹ تحت تأثیر بیماری جهانی کرونا و تحریم های ظالمانه امریکا بود. همچنین عدم انسجام نظام تدبیر و فساد، دامنگیر ساختار کشور بود. از سوی دیگر دشوار ترین سال برای ملت ایران بویژه اکثریت جامعه کم درآمد کشور بود.

*چه بخش هایی برای رسیدن به توسعه نیازمند اصلاح هستند؟

تأمین معیشت آحاد جامعه و فعال سازی اقتصاد مهمترین چالش های فرار روی ملت هستند. سرمایه اجتماعی به معنی اعتماد فی مابین افراد و اقشار جامعه و مناسبات ملت-حاکمیت به پائین ترین سطح ممکن کاهش یافته است.

مبارزه با فساد، اعاده کارآمدی نظام کشورداری، تقویت همبستگی ملی، تأمین معیشت-کرامت و منزلت ایرانیان از طریق انجام اصلاحات مؤثر در سیاست داخلی و تعامل عزتمندانه مبتنی بر منافع، لازمه برون رفت از حال و روز وخیم کنونی ایران و ایرانیان است.

رسولی: اگر مسوول بودم اعلام عفو عمومی می‌کردم

او درباره روند قانون گذاری در سالی که گذشت گفت: هرچند زمان بازنگری در نظام حقوقی قدرت فرارسیده است اما تغییر مناسبات واقعی حوزه سیاست و قدرت ملی اولویت بیشتری دارد. عدالت اجتماعی تمام عیار و تامین حقوق اساسی مردم که به شدت آسیب دیده، ضرورت حیاتی دارد.

این فعال اصلاح طلب در پاسخ به این سوال که گر شما مسئول بودید برای برون رفت از این شرایط چکار می کردید گفت: اعلام عفو عمومی، آشتی ملی، اعتراف به کژ رفتاری های گذشته، آغاز گفتگوی دو طرفه ملی، تجدید نظر از نظام مدیرتی کشور با حذف چاپلوسان و جذب مدیران انیشمند آزاده و پاکدست از جمله اقداماتی بود که انجام می دادم. متاسفانه برخلاف گفتمان رسمی کم اعتبار مقامات، عمق نابسامانی و نا امیدی بالاست. هنوز ما می توانیم با مطالبه گری اصلاح طلبانه و اعمال حق رأی خویش افق امیدوارکننده ای ترسیم کنیم. قطعا قهر و خشم عمومی آینده تاریک تری را رقم خواهد زد.

27215

کد خبر 1497953

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =