فعالیت های راهبردی مرکز نوآوری کیش درحمایت از شرکت های دانش بنیان

تقویت تعامل بین متقاضیان و عرضه کنندگان محصولات فناورانه و ارتقای فعالیت های علمی ازمهم ترین محورهای فعالیت مرکز نوآوری کیش است.

به گزارش خبرآنلاین از کیش : با توجه به اینکه برقراری ارتباط بین متقاضیان و عرضه کنندگان محصولات فناورانه یکی ازمهم ترین محورهای فعالیت مرکز نوآوری است، انعقاد تفاهم نامه همکاری با معاونت فناوری ریاست جمهوری موجب شد تا بستر استقرار ۴۸شرکت دانش بنیان درمرکز نوآوری کیش فراهم شود.

بر اساس این گزارش سیاست گذاری های مرکز نوآوری کیش به گونه ای بوده تا در هر فصل میزبان برپایی رویدادهای علمی مختلف باشد که در همین راستا دو رویداد ملی با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی کشور همچنین دو رویداد داخلی در جزیره کیش اجرایی شد.

راه اندازی صندوق غیر دولتی پژوهشی و فناوری کیش (VC) با تاکید بر حوزه اقتصاد دریا، با مشارکت ۶۶ درصدی بخش خصوصی ، ۳۴ درصدی سازمان منطقه آزاد کیش و سرمایه ای بالغ بر ده میلیارد تومان از دیگر دستاوردهای مرکز نوآوری کیش بود.

این صندوق مجوز نهایی دبیرخانه کارگروه فنی مستقر در صندوق نوآوری و شکوفایی کشور را دریافت کرده است ضمن اینکه برای دستیابی به اهداف توسعه ای نیز دو محصول فناورانه شرکت های مستقر در مرکز نوآوری به صورت رسمی و با حضور مدیرعامل سازمان افتتاح شد.

در بخش دیگری از فعالیت های مستمر مسئولان سازمان و مرکز نوآوری کیش، مرکز ملی فناوری های نرم و صنایع خلاق جهاد دانشگاهی با همکاری پارک ملی علم و فناوری صنایع خلاق و فرهنگی کشور ۱۸ اسفند به صورت رسمی گشایش یافت که خود ظرفیتی برای استقرار فعالان حوزه شرکت های دانش بنیان و خلاق در این جزیره است. در همین راستا ساختمان فرهنگسرای مرکزی کیش به وسعت ۵ هزار و ۲۰۰ متر مربع در اختیار موسسه علوم و فنون کیش قرار گرفت.

مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر واقع در نزدیکی مرکز نوآوری کیش نیز برای انعقاد قرارداد و استقرار دو شرکت دانش بنیان این دانشگاه در برج نوآوری کیش اقدام کرده است.دانشگاه علم و صنعت هم به عنوان سهام دارعمده شتابدهنده گذر برای راه اندازی آن با مشارکت بخش خصوصی تلاش بسیار کرد و این شتابدهنده دو استارت اپ را در سال ۹۹ مورد حمایت قرار داد.

در حوزه فعالیت های زیر ساختی این مجموعه، فیبرنوری مرکز نوآوری از سمت مخابرات با ظرفیت ۱۲ رشته و فیبر نوری شرکت فناپ تلکام با ظرفیت ۲۴ رشته متصل شد و در حال حاضر پهنای باند مرکز نوآوری ۱ گیگ و ۲۵۶ مگابایت ظرفیت در حال استفاده است.

گفتنی است با هدف توسعه و زیبا سازی فضای مرکز نوآوری، کافی شاپ این مجموعه با سرمایه گذار بخش خصوصی به مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان و تامین تجهیزات مورد بهره برداری قرار گرفت.

تصمیم ها و سیاست گذاری های مهم همچنین ارتقاء سطح فعالیت های مرکز در جلسات شورای راهبردی مرکز نوآوری کیش و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درسه نوبت مورد بررسی قرار گرفت و آیین نامه اجرایی و هیات امنا و چندین شیوه نامه دیگر، احصا فرایندها و تهیه فهرست کارهای اجرایی با جزییات به صورت کامل مستندسازی و به صاحبان فرایندها ابلاغ شد.

لازم به ذکر است پیشرانهای حوزه فناوری کیش جهت هدف گذاری های سال ۱۴۰۰ تبیین و در اولین جلسه هیات امنا سال جدید مطرح می شود.

مرکز نوآوری کیش با هدف حمایت از فعالیت شرکت های دانش بنیان استار اپ ها و توسعه فعالیت های علمی و فناورانه و ارتباط موثر با مراکز تحقیقاتی و پژوهشی داخلی و بین المللی، شهریور سال گذشتهفعالیت خود را در جزیره کیش آغاز کرد.

48

کد خبر 1498084

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =