رایزنی بلینکن با تروئیکای اروپا درباره برجام و ایران

ایرنا نوشت: وزیر خارجه انگلیس گفت که با همتایان آمریکایی، آلمانی و فرانسوی خود در مورد ایران و یمن گفت‌وگو کرده است.

دومینیک راب بامداد چهارشنبه در توئیتی نوشت: از تلاش برای صلح در یمن تا جلوگیری از تبدیل شدن ایران به قدرت هسته ای، انگلیس، آمریکا، فرانسه و آلمان در کنار هم ایستاده اند.

وی افزود: برای اولین بار بصورت حضوری با آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان و ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه دیدار کردم تا در مورد چالش ها و فرصت های پیش رو گفت وگو کنیم.

ادعای راب در مورد ایران و یمن در حالی است که آمریکا و تروئیکای اروپایی به تعهدات خود در برجام عمل نکرده اند. همچنین به رغم هشدارهای بین المللی، تجاوز سعودی ها به یمن ادامه دارد.

 «آنتونی بلینکن»نیز وزیر خارجه آمریکا از دیدار خود با «ژان ایو لودریان»، «هایکو ماس» و «دومینیک راب» همتایان فرانسوی، آلمانی و انگلیسی خود خبر داد.

بلینکن بامداد چهارشنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: «امروز دیدار خوبی با لودریان، ماس و راب درخصوص ایران، روسیه، چین و دیگر مسائل مبرم داشتم».

وی در ادامه روابط فراآتلانتیک را برای حل چالش‌های جهانی مهم برشمرد.

وزارت خارجه آمریکا نیز با صدور بیانیه‌ای درباره این دیدار در بروکسل گفت: «آنها بر تعهد قوی خود به ناتو و روابط فراآتلانتیک و حمایت از تعمیق همکاری‌های آمریکا-اروپا تاکید کردند».

پیش از این، «جیک سالیوان»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفته بود: «رئیس‌جمهور بایدن کاملاً تهدیدی را که ایران متوجه افراد، پرسنل، تأسیسات و منافع آمریکا در منطقه و در اینجا می‌کند جدی می‌گیرد.»

310 310

کد خبر 1498246

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =