۰ نفر
۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۰
احتمال نارنجی و قرمز شدن شهرهای گیلان

تسنیم نوشت: مدیرگروه بیماری‌های مرکز بهداشت گیلان گفت: حضور مسافران در استان گیلان احتمال تغییر رنگ کرونایی شهرها به نارنجی و قرمز را افزایش داده است.

حسن رخ شاد صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر ۲۹۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند.

 مدیر گروه بیماری‌های مرکز بهداشت گیلان تصریح کرد: ۴۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به این آمار افزوده شده‌اند و ۶۱ نفر نیز به دلیل وخامت حالشان در ICU بستری هستند.

رخ شاد خاطرنشان کرد: دو شهر رودبار و رودسر هفته‌های گذشته در وضعیت نارنجی بودند که به زرد تغییر وضعیت یافتند و در حال حاضر تمام شهرها به جز دو شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

 وی ابراز داشت: استان گیلان وضعیت کرونایی شکننده‌ای دارد و حضور مسافران نوروزی این وضعیت را خطرناک‌تر و شکننده‌تر کرده و هر لحظه امکان تغییر رنگ‌بندی شهرها به نارنجی و قرمز وجود دارد.

مدیر گروه بیماری‌های مرکز بهداشت گیلان گفت: بیماری کرونا برخلاف آنفولانزا درمانی ندارد و قدرت تخریب آن در بدن بسیار بیشتر از آنفولانزا بوده و تنها راه پیشگیری و کنترل آن زدن ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است.

رخ شاد افزود: مسافرانی که اکنون در گیلان حضور دارند مدت اقامت خود را در استان کوتاه کرده و از حضور در تجمعات و دورهمی‌ها پرهیز کنند و افرادی که قصد سفر به استان را دارند نیز به دلایل مذکور مسافرت خود را لغو کنند.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1498284

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =