واکنش غریب آبادی به اظهارات اخیر مدیرکل آژانس

کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان در وین، در واکنش به اظهارات اخیر گروسی، مدیرکل آژانس، در مصاحبه با نیوزویک، گفت: "تداوم اتخاذ موضعگیری های سیاسی تا فنی، غیر سازنده و مخرب است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین نماینده دائم ایران در وین به نیوزویک گفت: مصاحبه های پیاپی اینچنینی، فقط اعتبار آژانس نزد ایران و ایرانیان را بیشتر مخدوش کرده و راه را برای موفقیت هرگونه ابتکارات بعدی مدیرکل، بر مبنای تعامل و حسن نیت متقابل، می بندد. برجام، با مشکلات و پیچیدگی های عدیده ای مواجه است و نیازی نیست که با چنین مواضع عجیبی آن را پیچیده تر کنیم. موضوعات با هم مرتبط هستند و ایران نیز گام ها و تعاملات خود را با آژانس و مدیرکل، با در نظر گرفتن موضوعات دیگر تنظیم خواهد کرد. ایران، همچنان تحت تعهدات پادمانی خود شفاف و همکاری گرایانه عمل می کند. از ادعاهای مربوط به بیش از دو دهه قبل به عنوان پوششی برای توجیه قصور عمدی خود در نپرداختن به معضلات مهم اشاعه ای مانند وضعیت هسته ای رژیم اسرائیل، استفاده نکنید!"
لازم به توضیح است که مدیرکل آژانس در بخش هایی از مصاحبه خود با نیوزویک گفته بود: مباحث تفصیلی و فنی برای مشخص کردن مکان اورانیوم اظهارنشده در ایران لازم است و این موضوع، کاملا با آینده توافق هسته ای مرتبط است. هر چیزی به هم مرتبط است.

312 310

کد خبر 1498306

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =