انصارالله:هیچ ابتکارعملی دریافت نکرده ایم

ایسنا نوشت:عضو شورای عالی سیاسی یمن امروز چهارشنبه اعلام کرد که این جنبش هیچ ابتکار رسمی از عربستان دریافت نکرده و آنچه ریاض می گوید صرفا رسانه ای است.

محمد علی الحوثی، عضو شورای عالی سیاسی یمن در مصاحبه اختصاصی با "اسپوتنیک" گفت: هیچ ابتکار رسمی به ما تحویل داده نشده و این صحبت ها فقط در قالب یک اطلاعیه در رسانه ها بوده است. اگر جدیتی در این موضوع وجود داشت، قبلاً نسخه ای برای ما ارسال می شد.

وی افزود: اگر واقعا عربستان می خواهد این طرح حقیقی گردد باید آن را رسما مطرح کند و دو طرف بر سر آن توافق کنند، اما بدون هیچ گونه اطلاع رسمی تنها آن را در رسانه ها اعلام کرد. این موضوع نشان می دهد که سعودی ها از جدیت برخوردار نیستند.

الحوثی افزود: اگر آنها می خواستند ابتکاری را ارائه دهند ، باید به ما تحویل  داده و منتظر پاسخ ما بودند ،  آنچه توسط عربستان سعودی ارائه شد به رسانه ها ارائه شد و نه ما.

وی ادامه داد: ما طرفدار توقف جنگ، تجاوز و رفع محاصره هستیم اما نه در رسانه ها بلکه ما خواهان اقدامات عملی هستیم.

پیش از این فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان از ابتکار صلح جدید ریاض برای پایان دادن به جنگ یمن خبر داده بود.

بن فرحان در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: ابتکار عربستان شامل آتش‌بس در سراسر یمن با نظارت سازمان ملل متحد است.

وی افزود: ائتلاف عربی به رهبری عربستان از شدت محاصره بندر الحدیده خواهد کاست و درآمدهای مالیاتی این بندر به حساب بانکی مشترکی در بانک مرکزی واریز خواهد شد همچنین اجازه داده خواهد شد تا فرودگاه صنعاء به تعداد مشخصی از کشورهای منطقه‌ای و بین‌المللی به صورت مستقیم پرواز داشته باشد.

310310

کد خبر 1498360

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =