سازمان جهانی بهداشت: آمار مرگ و میر کرونا افزایش یافت

ایسنا به نقل از شبکه خبری سی ان ان، نوشت: سازمان جهانی بهداشت (WHO) هشدار داد: روند کاهشی شش هفته ای فوتی‌های بیماری کووید-۱۹ در جهان متوقف شده است.

سازمان جهانی بهداشت در گزارشی که روز گذشته (سه شنبه) منتشر شد، اعلام کرد: موارد مرگ و میر مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان که برای مدت شش هفته کاهش پیدا کرده بود متوقف شده است. همچنین برای چهارمین هفته متوالی روند افزایشی موارد ابتلا ادامه دارد.

آمارهای سازمان جهانی بهداشت نشان می‌دهد: نزدیک به ۳.۳ میلیون مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در جهان و ۶۰ هزار مورد فوت در هفته منتهی به ۲۱ مارس گزارش شده است.

طبق این گزارش، برزیل، ایالات متحده، هند، فرانسه و ایتالیا بالاترین آمار مبتلایان را داشته اند. مناطق اروپا و آمریکا نزدیک به ۸۰ درصد تمامی موارد ابتلا و فوتی را به خود اختصاص داده اند.

همچنین بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت روند افزایشی سویه های جهش یافته کروناویروس در جهان نگران کننده است. سویه B.۱.۱.۷ که اولین بار در انگلیس شناسایی شد اکنون در ۱۲۵ کشور گزارش شده است. همچنین سویه B.۱.۳۵۱ که اولین بار در آفریقای جنوبی شناسایی شد در ۷۵ کشور گزارش شده است. سویه P.۱ نیز که بار نخست در برزیل شناسایی شد اکنون در ۴۱ کشور مشاهده شده است.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1498361

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =