عبدالسلام: بر سر اوضاع انسانی معامله نمی کنیم

ایسنا نوشت: رئیس هیات ملی مذاکره کننده یمن بر مخالفت با معامله بر سر ارسال مشروط فرآورده‌های نفتی به مردم یمن تاکید کرد.

به نقل از المیادین، محمد عبدالسلام، رئیس هیات ملی مذاکره کننده یمن امروز (چهارشنبه) در توئیتی نوشت که رسیدن فرآورده‌های نفتی و مواد غذایی و پزشکی و کالاهای اساسی یک حق انسانی و قانونی برای مردم یمن است و با هیچ شروط سیاسی یا نظامی؛ قابل معامله نیست.


در همین حال، محمد عبدالسلام در مصاحبه‌ای با شبکه المنار لبنان اعلام کرد که ابتکارعمل عربستان از نظر محتوا و قالب، جدی و منطقی نیست و کسی که ابتکار عملی را ارائه می‌دهد، باید میانجی‌گر باشد نه اینکه طرفی اساسی در جنگ علیه یمن باشد.

این مسئول جنبش انصارالله خاطرنشان کرد: هیچ چیزی وجود ندارد که بتوان در این فراخوان عربستان به آن اتکا کرد. آنها خواهان آتش‌بس در دوره معینی هستند و به جوانب انسانی نمی‌پردازند.

وی تاکید کرد که آنها معامله بر سر اوضاع انسانی در ازای هر عنوان دیگری را نخواهند پذیرفت.

عبدالسلام عربستان را به استفاده از مساله ورود کشتی‌های نفتی توقیف شده به بندر الحدیده به عنوان یک اهرم فشار متهم کرد.

وی آتش بس دائمی و گشودن فرودگاه بین المللی صنعاء و بندر الحدیده و سپس آغاز مذاکرات سیاسی و نه عکس این امور را خواستار شد.

عبدالسلام همچنین مواضع بین المللی که از این ابتکارعمل عربستان استقبال کرده‌اند، در راستای تعارفات و تبادل نقش‌ها توصیف کرد.

وی گفت که طرح "صلح" ادعایی عربستان، ابتکار عمل نیست بلکه صرفاً یک فراخوان است، چراکه خالی از امتیازدهی‌ها است.

310 310

کد خبر 1498402

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =