فوتبال ایران را نمی بینم چون شبکه سه نداریم!

ایلنا نوشت: آندرانیک تیموریان تصمیم دارد در صورت مهیا بودن شرایط مدنظرش دوباره فوتبال بازی کند.

آندرانیک تیموریان که در سال گذشته چندین مرتبه شایعات پیرامون بازگشتش به دنیای حرفه‌ای فوتبال مطرح شده بود می‌گوید از فوتبال خداحافظی نکرده و در انتظار فرصتی مناسب است تا دوباره به مستطیل سبز بازگردد. مشروح گفتگوی نوروزی تیموریان را می‌خوانید:

* سال 99 قطعاً با توجه به اتفاقاتی که پشت سر گذاشتید برای شما غم انگیز بود.

بله، فوت برادر نازنینم کام روزگار را برایم تلخ کرد. کرونا هم که وجود دارد و جدایی از برادرم شرایط را برای ادامه زندگی‌ام سخت کرد. اتفاقی که نباید می‌افتاد، افتاد و دیگر خیلی هم تلاش کردیم که برادرم از شرایط بحرانی خارج شود اما متاسفانه تقدیر خداوند اینطور بود که این اتفاق بیفتد.

* و فوت علی انصاریان و مهرداد میناوند هم که کام همه فوتبالی‌ها را تلخ کرد.

این دو عزیز همبازیان برادر عزیزم بودند و به خانواده این دو هم تسلیت می‌گویم و امیدوارم که روح‌شان شاد باشد و خدا به خانواده‌شان صبر عطا کند و برای آنها آرزوی صبر دارم.

* آندرانیک تیموریان هنوز هم آمادگی‌اش را حفظ کرده است. تمایل داری به فوتبال برگردی؟

شرایط بدنی من خوب است و وضعیت مطلوبی دارم. با چند تیم هم صحبت کردم و در ماه‌های آینده باید ببینم اگر شرایط مهیا باشد، مجددا به فوتبال برمی‌گردم.

* در برنامه شما تیم چوکا هم بود؟ چون سروصدای زیادی هم به دنبال داشت!

نه، من نمی‌خواهم درباره این صحبت کنم و واقعا هم متوجه نشدم چه کسی چنین شایعه‌ای را مطرح کرد. من همان روز هم تکذیب کردم و بعضی از آقایان صحبت کردند که صحت نداشت.

* به عنوان بازیکن سابق تیم ملی چه انتظاری از ریاست جدید فدراسیون فوتبال داری؟

امیدوارم که آقای خادم یک مقدار آگاه‌تر درباره اتفاقاتی که در فوتبال ما رقم می‎خورد، اقدام کنند و غربالگری لازم را در قبل فوتبال ایران انجام بدهند؛ چه تیم‌هایی که خصوصی هستند و چه تیم‌هایی که دولتی اداره می‌شوند. مجدد بتوانیم یک فوتبال خیلی خیلی پاک‌تر را در سال‌های آینده ببینیم. این جزو الزامات موفقیت فوتبال است و امیدوارم که این اتفاق رخ بدهد.

* علی کریمی هم رای لازم را به دست نیاورد.

علی آقا یکی از افتخارات فوتبال ایران هستند و اینکه از قبل معلوم بود که ایشان رئیس فدراسیون نمی‌شوند. به نظرم ریسک کردند و البته همیشه ریسک‌های بزرگ می‌تواند یک آدم را در زندگی موفق کند. علی آقای کریمی هم جزو چنین شخصیت‌هایی در فوتبال ایران هستند.

* به رای احسان حاج صفی انتقاد زیادی شد.

حق انتخاب هر شخصی به آن شخص برمی‌گردد و آقای حاج صفی هم اگر به آقای کریمی رای می‌دادند، باز رئیس فدراسیون نمی‌شد.

* به نظرت تیم ملی به جام جهانی صعود می‌کند؟

ما دعا می‎‌کنیم که تیم ملی به جام جهانی صعود کند. واقعا کدام ایرانی وجود دارد که علاقه نداشته باشد تیم ملی به جام جهانی صعود کند؟ شرایط خیلی سخت است و مانند سال 2014 وضعیت سختی داریم. امیدوارم که با چند لژیونر خوبی که داریم در کنار سایر بازیکنان این اتفاق قشنگ رخ بدهد.

* یکی از القابی که در فوتبال به تو دادند، سامورایی است. آندرانیک تیموریان اصلاً به لقب سامورایی علاقه دارد؟

سوال بعدی!

* به دنبال مربیگری هستی؟

بسیار زیاد به دنبال این هستم. برای همین هم به دنبال کلاس‌های مربیگری رفتم. مدرک B را دریافت کردم و برای کلاس‌های A هم ثبت نام کردیم که به دلیل پاندمی کرونا کلاس‌ها برگزار نشد.

* وضعیت استقلال را پیگیری می‌کنید؟

فوتبال ایران را کلا دنبال نمی‌کنم چون که در خانه شبکه سه نداریم (باخنده)

بیشتر بخوانید: رقیب ۱۵ میلیون یورویی طارمی در پورتو

253 41

کد خبر 1498533

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =