رهبر انصارالله آمریکا را مسئول مستقیم جنگ یمن اعلام کرد

ایرنا نوشت: "عبدالملک بدرالدین الحوثی" رهبر جنبش انصارالله یمن پنجشنبه به مناسبت هفتمین سالگرد حملات همه جانبه ائتلاف به سرکردگی عربستان به یمن و پایداری مردم این کشور، ایستادگی این ملت را ستود و گفت: عربستان زیر نظر آمریکا جنگ علیه یمن را آغاز کرد.

به گزارش شبکه خبری "المسیره" یمن که این سخنرانی را پوشش می‌داد، الحوثی افزود: پایداری عنوان بزرگ، جذاب و تجسم عینی ملت یمن از ابتدای جنگ تا امروز بوده است.

رهبر انصارالله یمن تصریح کرد:واشنگتن پشت پرده اصلی و دولت ریاض مجری این جنگ بوده است.

وی روز حمله ائتلاف سعودی به یمن را روز پایداری ملی خواند و افزود: این روز باید به عنوان یک مناسبت مفید مورد توجه قرار گیرد.
الحوثی افزود: خداوند را شکر می‌کنیم چرا که اگر لطف خداوند و یاری او نبود ملت ما قادر به پایداری در  این سال‌ها در برابر امکاناتی که دشمن داشت، نبود.

رهبر انصارالله به مشارکت دیگر کشورها از جمله امارات در جنگ ظالمانه علیه یمن اشاره کرد و افزود: تجاوز به یمن از ۶سال پیش جنایتکارانه و ناجوانمردانه آغاز شد. روابط میان یمن و همسایه بدش براساس توافق‌های سال‌های گذشته و شرایط صلح حاکم بود و یمن مرتکب کاری نشد که امارات و دیگر کشورها بخواهند در جنگ شرکت کنند.
وی با بیان این که ملت یمن آغازگر جنگ نبود، افزود: اگر ائتلاف مسئولیت جنگ را برعهده نمی‌گرفت و اعلام نمی‌شد که چه کشوری آغازگر جنگ بوده است، پاسخ به این سؤال بی‌جواب می ماند و این شاهد و گواهی بر مظلومیت و بی‌گناهی ملت یمن است.

وی گفت، اعلام جنگ از واشنگتن بود اما عربستان، ماهیت مجری جنگ و حامیان آن را هویدا کرد.

وی افزود: عربستان پس از واشنگتن مسؤولیت آغاز جنگ را برعهده گرفت و دولت آمریکا بود که جنگ را هدایت کرد تا مشخص شود که تحت نظر واشنگتن انجام می‌شود. اسرائیل و انگلیس نیز در کنار ارباب خود؛ یعنی آمریکا در حمله به یمن بودند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به نقش رژیم اشغالگر قدس در جنگ علیه یمن پرداخت و تأکید کرد: پیش از تجاوز عربستان به یمن، دشمن صهیونیستی همواره کشورهای دیگر را برای این جنگ تحریک می‌کرد و بنیامین نتانیاهو نیز در مقدم تحریک‌کنندگان علیه انقلاب مردمی یمن قرار داشت.

وی اضافه کرد: دشمن اسرائیلی بدون حرکت به اقدام خصمانه ، ناراحتی خود را ابراز نمی‌کند و اسرائیل، آمریکا و انگلیس برای عدم تقابل مستقیم و پرهیز از تبعات و هزینه‌ها، سعودی‌ها و اماراتی‌ها را مجری طرح‌های خود قرار دادند.

وی افزود: - مجری اصلی تجاوز به یمن، عربستان است و امارات نیز این کشور را همراهی می‌کند. بقیه هم مزدور [این دو کشور] هستند.
الحوثی اظهار کرد: ارتباط قوی و محکم و تبعیت عربستان و امارات از آمریکایی‌ها در همه موضوعات منطقه مهمترین عامل ورود آنها به جنگ و قرار گرفتن به عنوان مجری جنگ بود.

رهبر انصارالله تصریح کرد: اعتماد کورکورانه عربستان و امارات به ارزیابی و گزارش‌های اطلاعاتی آمریکایی صهیونیستی در شناخت دشمن و خطرات، سبب شد که تصمیم‌های اشتباهی بگیرند.

310 310

کد خبر 1498687

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =