ادامه جنجال ها ضدمیزبانی قطر این بار از سوی آلمانی ها /عکس

دنیای ورزش تورنتو نوشت: بازیکنان تیم ملی آلمان نیز در اقدامی نمادین به وضعیت موجود در کشور قطر اعتراض کردند.

تیم ملی آلمان در اولین گام در رقابت های مقدماتی جام جهانی 2022 قدرتمند ظاهر شده و موفق شد با سه گل از سد تیم ملی ایسلند عبور کند. لئون گورتزکا، کای هاورتز و ایلکای گوندوغان سه گلزن تیم ملی المان برابر ایسلند برای کسب اولین سه امتیاز لقب گرفتند.

اما در روزهای اخیر اعتراضات به شرایط حقوق بشری در قطر دوباره اوج گرفته است. نشریه گاردین اخیرا در گزارشی فاش کرد تا به حال بیش از 6500 کارگر مهاجر در کشور قطر و به علت شرایط بد کار و زندگی در این کشور جان خود را از دست داده اند و این روند به شدت مورد انتقاد نهادهای حامی حقوق بشر در سراسر دنیا قرار گرفته است.

این روند باعث اعتراض چند باشگاه و کانون هواداری در کشورهایی چون آلمان و نروژ قرار گرفته و حتی شرکت هلندی تامین کننده چمن استادیوم های قطر نیز این کشور را تحریم کرده است. پیش از تیم ملی آلمان، بازیکنان تیم ملی نروژ از جمله ارلینگ هالند، مارتین اودگارد و دیگر بازیکنان نیز به وضعیت موجود در این کشور حاشیه خلیج فارس اعتراض کرده بودند. حالا ستاره های مانشافت دیشب و پیش از شروع دیدار مقابل ایسلند، لباسی منقش به عبارت "حقوق بشر" به تن کرده تا اینگونه حمایت خود را از وضعیت نابسامان کارگران در قطر در فاصله یک سال و نیم مانده به جام جهانی نشان بدهند.

ادامه جنجال ها ضدمیزبانی قطر این بار از سوی آلمانی ها /عکس

بیشتر بخوانید: واکنش فیفا به اقدام جنجالی تیم ملی نروژ

253 251

کد خبر 1498762

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =