تحول عظیم در اقتصاد شهرستان مشکین شهر ایجاد می شود

استاندار اردبیل گفت: کارهای زیربنایی و زیرساختی زیادی در زمینه های مختلف شهرستان مشکین شهر انجام شده و در آینده اقتصاد این شهرستان با تحول عظیم مواجه می شود.

به گزارش خبرآنلاین از اردبیل؛اکبر بهنام جو در جریان سفر یک روزه خود به شهرستان مشکین شهر اظهار کرد: با توجه به منویات مقام معظم رهبری و شعار سال ۱۴۰۰ بیشترین تلاش ما رفع موانع تولید و پشتیبانی از طرح ها و پروژه ها خواهد بود و پروژه هایی که در شتاب دهی تولید دارای اهمیت هستند مورد توجه قرار می گیرند.
وی با بیان اینکه سد احمد بیگلو در کوتاه ترین مدت تکمیل و در سفر رییس جمهوری افتتاح شد، افزود:این سد در حال حاضر۱۱میلیون متر مکعب آب دارد و فاز اول پایاب این سد به مساحت بیش از ۶۸۸هکتار تا دو هفته دیگر افتتاح می شود و فاز دوم آن تا سه ماه اینده در اختیار کشاورزان و مردم مشکین شهر قرار می گیرد.
استاندار اردبیل با بیان اینکه سند شهرستان مشکین شهر در قالب طرح های پیشرو در بحث زیر ساخت ها و تولید آماده می شود،  تصریح کرد: برای جاده گردشگری موئیل در سال جاری توجه ویژه ای جهت تکمیل و بهره برداری خواهد شد تا در جذب گردشگر و اشتغال زایی در این حوزه بتوانیم سرعت عمل مناسب داشته باشیم.
رییس شورای برنامه ریزی استان اردبیل بیان کرد: تسریع عملیات اجرایی راه مشکین شهر به اردبیل با هماهنگی های لازم ادامه می یاید تا در تابستان سال جاری بصورت کامل راه چهار بانده مشکین شهر به اردبیل به بهره برداری می رسد.
بهنام جو در ادامه گفت: در کنار پروژه راه آهن اردبیل به میانه، امسال ردیف اعتباری برای راه آهن اردبیل به پارس آباد نیز مورد توجه قرار گرفت که مطالعه آن دو سال است شروع شده و به شکلی ترسیم خواهد شد که کلیه شهرستان های شمال استان از مزایای آن بهره مند می شوند.
وی ادامه داد: نیروگاه ۵مگاواتی مشکین شهر بعنوان اولین نیروگاه زمین گرمایی کشور در خردادماه به بهره برداری کامل می رسد.
نماینده عالی دولت در استان اردبیل در تشریح ادامه بازدید خود از طرح ها گفت: سد اینچه برون به عنوان یکی از محورهای گردشگری و تامین بخشی از آب شرب مشکین با تامین اعتبار مجددا احیا می شود که حدود۸ میلیارد تومان از اعتبارات در اختیار نماینده مشکین شهر و بقیه با پیگیری های لازم از محل های دیگر تامین اعتبار می شود.
او اضافه کرد: مطالعات گردشگری این سد توسط میراث فرهنگی انجام می شود و در ادامه آن آبشار کرکری نیز در حوزه گردشگری که بخشی از زیرساخت های آن انجام شده است در کنار دریاچه اینچه برون یک جاذبه گردشکری منحصر بفرد را خلق خواهند کرد.

در این بازدید نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی،معاون سیاسی استاندار اردبیل، فرماندار مشکین شهر و جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استاندار اردبیل را همراهی کردند.

۴۶

کد خبر 1498809

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =