هشدار صندوق بین المللی پول در خصوص عدم بهبود یکسان اقتصاد کشورهای جهان

تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: صندوق بین المللی پول نسبت به عدم بهبود یکسان اقتصاد کشورهای جهان که با تبعات بیماری همه گیر کووید_۱۹ دست و پنجه نرم می کنند با وجود توزیع واکسن های کرونا هشدار داد.

صندوق بین المللی پول روز پنجشنبه نسبت عدم بهبود یکسان اقتصاد کشورهای جهان که با تبعات بیماری همه گیر کووید_۱۹ دست و پنجه نرم می کنند با وجود توزیع واکسن های کرونا هشدار داد.

گری رایس، سخنگوی این صندوق وام دهنده مستقر در واشنگتن گفت: ما شاهد بهبود کلی اقتصاد جهانی هستیم اما هنوز بسیاری از کشورها و مردم جا مانده اند.

وی افزود: ما در گذشته این موضوع را "بهبود واگرانه" کشورها توصیف کرده ایم که در آن سطوح (بهبود اقتصادی) کشورها بسیار متفاوت هستند و من فکر می کنم که هنوز این تصویر گسترده را مشاهده می کنیم.

هشدار صندوق بین المللی پول درباره اختلاف زیاد بهبود اقتصادی کشورها

رایس در ادامه گفت: صندوق بین المللی پول در ۶ آوریل پیش بینی های جدید رشد اقتصاد جهانی را منتشر می کند. این صندوق در ماه ژانویه پیش بینی کرد که پس از رکود ۳.۵ درصدی اقتصاد جهان در سال ۲۰۲۰ به دلیل بسته شدن مرزها و برهم زدن تجارت در پی شیوع کرونا، در سال ۲۰۲۱ بازگشت چشمگیر ۵.۵ درصدی را شاهد خواهد بود.

با این حال این صندوق هشدار داد که چشم انداز اقتصاد جهانی با "عدم اطمینان عجیبی" روبرو شده است و تاکید کرد که این اقتصاد قرار است از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵ ، ۲۲ تریلیون دلار به دلیل همه گیری کرونا از دست بدهد.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1498890

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =