۶ نفر
۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۰
انعطاف برجامی آمریکا نزدیک است؟

خبرگزاری رویترز در گزارشی از احتمال انعطاف واشنگتن در قبال برجام خبر داد و به نقل از یک مقام آمریکایی نوشت که از منظر واشنگتن، مسئله این نیست که کدام طرف گام اول را برای بازگشت به تعهدات برجامی باید بردارد بلکه می توان گام های همزمان برداشت.

به گزارش ایرنا، یک مقام آمریکایی روز گذشته (جمعه ) که خواست نامش فاش نشود به این خبرگزاری گفت، مساله این نیست که کدام طرف باید گام نخست را بردارد بلکه وی به انعطاف بیشتر از طرف واشنگتن اشاره داشت.

بنابراین گزارش این مقام آمریکایی به صراحت رویترز گفت: مسئله این نیست که کدام طرف گام نخست را بردارد، بلکه مسئله این جاست که در مورد گام هایی که باید برداشته شود، توافق وجود داشته باشد.

رویترز افزود: این مقام آمریکایی گفت که موضع  واشنگتن این نیست که تا ایران گام نخست را برای تبعیت از توافق هسته ای برندارد، پیش از آن گامی برنخواهد داشت.

این مقام آمریکایی که رویترز از افشای نام  و سمت وی خودداری کرد به این خبرگزاری گفت: این واقعا موضع ما نیست که تا زمانی که ایران بطور کامل به تعهدات خود بازنگردد ما هیچ اقدامی صورت ندهیم، چنانچه بر سر برداشتن گام های دو جانبه توافق داشته باشیم، مثلا ما «فلان کار» را انجام خواهیم داد  آنها «فلان کار» را. مساله دراینجا ، نوبت و اینکه چه کسی گام اول را بردارد،  نیست.  من نمی دانم کدام طرف ایران و یا آمریکا برای احیای برجام گام نخست را برخواهند داشت، من می گویم که می شود چنین کاری کرد، می توان این گام را همزمان بایکدیگر برداشت؛ ما باید دراین مورد «عملگرا» باشیم.

311311

کد خبر 1499023

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 1
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۷:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۷
  0 1
  آمریکا و انعطاف؟!!!! چی میگی؟!
 • IR ۱۰:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۹
  0 0
  خدارو شکر ترامپ این باور را در مردم ایران نهادینه کرد که هر عهدو پیمانی پاره می‌شود و میشکند حالاآقای بایدن دارد ثابت میکند د‌شمنی با مردم ایران واین مملکت از پیش از انقلاب ایران بوده و میباشد
 • برادران IR ۱۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۹
  0 0
  متاسفانه بعضی نظردهندگان سایتها که آمریکا را با دید ۴۰ سال پیش ارباب و خودشان را نوکر میدانند و تا ایران مثل کره شمالی نشود راضی نمیشوند ، اگر بگذارند؟ ( همه جا خوب و بد هست ، مسلما" ما آمریکا را با دید شر بنگریم ، آنها ما ایرانیها را معصوم نخواهند دید
 • IR ۱۲:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۹
  0 0
  دیگه تموم شد اصلا نیازی به برجام نیست . قرارداد بسته شد ۴۵۰ میلیارد دلار حالا آمریکا بره هر غلطی میخواد بکنه
  • IR ۱۶:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۰
   0 0
   اگر توافق چین خوب هست و چین راست میگوید چرا از دو سال پیش این توافق راهبردی انجام نشده ، فقط چین را خوب بدانید و بس ؟
 • IR ۱۶:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۹
  0 0
  بیست خط سیاه کردی و فقط میخواستی یک جمله بگی