حوادث ترافیکی نوروزی استان فارس ۸۶۷ مصدوم برجای گذاشت

رئیس مرکر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس از افزایش ۱۰۰ درصدی مصدومان حوادث ترافیکی در طرح نوروزی امسال در مقایسه با سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از فارس :محمدجواد مرادیان در جمع خبرنگاران با ابراز تاسف از افزایش سفرهای نوروز امسال با وجود کرونای جهش یافته، آمار حوادث ترافیکی نوروز ۱۴۰۰ را ۷۲۵ مورد اعلام کرد و اظهار داشت: این آمار نسبت به پارسال که ۳۴۹ مورد بوده افزایش ۱۰۷ درصدی را نشان می‌دهد.

رئیس اورژانس استان فارس از مجروح شدن ۸۶۷ نفر در حوادث ترافیکی جاده‌های استان در سال ۱۴۰۰ خبر داد و افزود: متاسفانه آمار مصدومان حوادث ترافیکی نسبت به پارسال که ۴۳۸ مصدم بوده است، ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

مرادیان با بیان اینکه ماموران پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ فارس به بیش از هزار و ۱۵ ماموریت در سطح استان اعزام شدند، اظهار کرد: ۴۰۷ ماموریت حوادث ترافیک شهری و ۳۱۸ ماموریت حوادث جاده‌ای در سطح استان صورت گرفته است که اورژانس هوایی ۳ پرواز داشته است.

وی ادامه داد: همچنین تعداد ۲۴۶ مجروح خدمات درمانی را به صورت سرپایی دریافت کردند و ۶۲۱ نفر به مراکز درمانی استان انتقال داده شدند.

مرادیان با بیان اینکه در حوادث امسال ۹ نفر از هم استانی‌ها جان خود را از دست دادند، تصریح کرد: تعداد ۱۶ نفر دچاز مسمومیت با گاز مونوکسید کربن شدند.

رئیس اورژانس فارس در پایان از برقراری ۹ هزار و ۳۶۴ تماس تلفنی با اپراتور ۱۱۵ اورژانس شیراز خبر داد و بیان کرد: اورژانس فارس با ۷۵۰ نیروی متخصص در ۲۰۹ پایگاه و بالگرد برای رویارویی با هرگونه سوانح احتمالی در آمادگی کامل قرار دارد.

کد خبر 1499040

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =