محسن شریفیان: من دبیر این جشنواره هستم و نه مسئول برگزاری!

محسن شریفیان با اشاره به استقبال صورت‌گرفته از اجراهای «نوای نواحی در نوروز ۱۴۰۰» گفت: «من صرفا دبیر جشنواره «نوای نواحی در نوروز ۱۴۰۰» هستم و نه مسئول برگزاری آن!»

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نشست خبری رویداد «نوای نواحی در نوروز ۱۴۰۰» با شعار «جان تو، جان شهر» به دبیری محسن شریفیان سرپرست گروه موسیقی لیان، روز شنبه هفتم فروردین در خانه تاریخی مینایی برگزار شد. علاوه بر شریفیان، سیدمحی الدین فاضلیان مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه شهری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران نیز در این نشست حضور داشت.

«نوای نواحی در نوروز ۱۴۰۰» از پنجم تا یازدهم فروردین در ۶ مکان در شهر تهران شامل میدان راه‌آهن، چهارراه ولیعصر، برج میلاد، باغ فردوس، خانه مینایی و خانه ساعی میزبان گروه‌های موسیقی نواحی از سراسر ایران است.

فاضلیان با اشاره به شعار «جان تو، جان شهر» گفت: «ما در ۱۴۰۰ از جسم و کالبد شهر گذر کرده‌ایم و روی صحبت‌مان با جانِ شهر است. ایجاد فضایی رنگین و پرنشاط با هدف ایجاد تغییر در آن‌چه کرونا بر ما تحمیل کرده است چیزی بود که ما دنبال می‌کردیم. از ۲۰ اسفند تا ۱۲ فروردین ۴۴۰ اجرا تعریف شد. از جمله تحویل سال متفاوتی که در میدان آزادی برگزار شد و در ادامه دو شب اجرای علیرضا قربانی و اکنون «نوای نواحی در نوروز ۱۴۰۰» که در طول سال ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت و این بار ما به جای دعوت از مردم، خود به دیدار آن رفته‌ایم و بخشی از آن‌چه در این دیدار همراه خود داریم، آیین‌ها و سنن ایرانی است.»   

 در ادامه محسن شریفیان گفت: «با توجه به زمانی که در اختیار داشتیم اتفاق مبارکی رخ داد و توانستیم از چهره‌هایی شاخص دعوت کنیم. کار این عزیزان از نظر من کم از کار مدافعان سلامت نیست و همان‌طور که سلامت جسم‌مان در گرو هنر مدافعان سلامت است، اینان نیز نگران سلامت روان‌مان هستند.»

سرپرست گروه لیان با تاکید بر این که تنها دبیر «نوای نواحی در نوروز ۱۴۰۰» است و نه مسئول برگزاری آن، افزود: «با توجه به استقبال گسترده‌ای که از اجراهای این رویداد صورت گرفته است و از جمله حضور سه هزار نفر در فضای باز برج میلاد برای اجرای گروه لیان، باید تاکید کنم که ما و همه گروه‌های حاضر در این رویداد کلیه شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت کرده و می‌کنیم و هدف‌مان ایجاد شور و نشاط و انبساط‌خاطر برای مردمی بوده است که در پی شیوع کرونا و چنبره این ویروس بر زندگی‌مان، دچار اندوهی بی‌پایان شده‌اند، اما در پاسخ به انتقادات احتمالی باید توضیح دهم که رویداد «نوای نواحی» تنها به دبیری من برگزار شده است و سایر هماهنگی‌ها در حوزه برگزاری و صدور مجوزها بر عهده من نیست.»

۵۸۲۵۹

کد خبر 1499058

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =