جولان کرونای انگلیسی در مازندران/ بیشتر آمار مبتلایان مربوط به مسافران است

با افزایش سفرهای نوروزی به استان، کرونای انگلیسی در مازندران جولان داده و مسافران نوروزی در صدر بیماران شناسایی شده کرونایی قرار دارند.

به گزارش خبرآنلاین از مازندران استانی گردشگرپذیر بوده که در ایام نوروز همواره میزبان گردشگران داخلی و خارجی است. متاسفانه با حذف محدودیت تردد، ورودی مسافران نوروزی به مازندران با رشد بیش از ۶۰ درصدی مواجه شده که بیم افزایش شیوع ویروس کرونا در استان را به واقعیت تبدیل کرده است.

از آنجایی که شهرهای مازندران تا قبل از نوروز ۱۴۰۰ به مرز کاهش ویروس کرونا تا شرایط زرد و گاها آبی پیش رفته بودند، متاسفانه با ورود مسافران از سویی و جولان کرونای انگلیسی در مازندران، این استان به کانون خطرپذیری ویروس کرونا در کشور مبدل شده است.

متاسفانه بر اساس اعلام مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مازندران، آمار بیماران مبتلا به ویروس انگلیسی در مازندران به عدد ۵۰ رسیده و این ویروس در هفت شهرستان مازندران رسوخ پیدا کرده است. با تاسف نیز باید بیان کرد که نیمی از آمار مبتلایان مربوط به مسافران از شهرهای اطراف بوده است.

سید عباس موسوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه هفته‌های آینده هفته بسیارخطرپذیری برای مردم استان خواهد بود، افزود: متاسفانه شیوع ویروس کرونا در مازندران در پیک چهارم به مراتب بیشتر از پیک سوم خواهد بود.

وی با تاکید بر بازگشت سریع مسافران به شهر محل سکونت خود، تاکید کرد: باید مسافران با حضور در مکان‌های شلوغ و پرتردد محدودیت‌های کرونایی و اصول بهداشتی را رعایت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه روند ورودی بیمارستان‌ها ناشی از شیوع ویروس کووید ۱۹ و انگلیسی افزایش یافته است، افزود: شیوع ویروس کرونا در استان متاسفانه سه رقمی شده و کادر بیمارستانی استان مجددا درگیر بیماران کرونایی شدند.

موسوی با بیان اینکه ۸۵ بیمار مشکوک ظرف ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه بستری شدند، گفت: در این مدت ۷۰ بیمار بستری شده با بهبودی نسبی از بیمارستان‌ها مرخص شده اند ولی ۳۸۳ نفر مشکوک به ویروس کرونا تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

فرزاد جلالی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز تعداد مبتلایان جدید به ویروس منحوس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در حوزه بابل را بالغ بر ۱۹ بیمار اعلام کرد و گفت: ۱۴۸ نفر اکنون بستری بوده و ۳۶ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

48

کد خبر 1499073

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =