پاسخ روسیه به اتهام‌زنی غرب علیه سوریه درباره سلاح شیمیایی

ایرنا نوشت: میخاییل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین با انتقاد از ادعاهای غرب در مورد بکارگیری سلاح شیمیایی در سوریه خاطرنشان کرد که شواهدی که برای اثبات ادعاهای استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی مطرح شده، ناقص است.

اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین روز سه شنبه در توئیتی نوشت: مساله این است که اتهامات وارد شده علیه سوریه خوب مستند نشده است.

وی افزود: شیوه های بکار گرفته شده از سوی بازرسان برای تحقیق در مورد بکارگیری سلاح شیمیایی در سوریه با کنوانسیون منع تسلیحات شیمیایی مطابقت ندارد.

اولیانوف که این توئیت را در پاسخ به توئیت رابرت وود،  نماینده دائم آمریکا در کنفرانس خلع سلاح نوشته است، تصریح کرد: سفیر آمریکا این واقعیت را خوب درک نمی کند که حقیقت در مورد حملات شیمیایی در سوریه دیر یا زود فاش خواهد شد.  

رابرت وود که نماینده آمریکا در موضوعات تسلیحات کشتار جمعی است با اشاره به بررسی مساله بکارگیری سلاح شیمیایی در سوریه در نشست عمومی کنفرانس خلع سلاح گفت: در این نشست نماینده سوریه بار دیگر بکارگیری سلاح شیمیایی توسط رژیم اسد (حکومت سوریه) علیه مردم این کشور را رد کرد.

وی افزود: آنچه که او نمی فهمد این است که جرایم ثبت شده است و رژیم (دولت سوریه) باید پاسخگو باشد.  

در حالیکه تروریست ها و گروه های مسلح مورد حمایت کشورهای غربی-عربی ضدسوری به پیشگامی آمریکا بارها از تسلیحات شیمیایی علیه مردم و نظامیان سوریه و عراق استفاده کرده اند و مدارک اثبات آن نیز ارائه شده، ولی غرب تاکنون مانع محکومیت یا حتی طرح این موضوع در شورای امنیت سازمان ملل شده است، ولی با انتشار اطلاعات نادرست در صدد متهم کردن دمشق در این زمینه هستند.

روسیه بارها از رویکرد غرب به سرکردگی آمریکا به این مساله انتقاد کرده است.  

311311

کد خبر 1499092

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۵:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۷
    0 0
    امریکا در همکاری با داعش سلاحهای بکارگرفته شده توسط داعش را به دولت مردمی سوریه نسبت میدهد. امریکا و متحدانش درخدمت نابودکنندگان بشریت عمل میکنند.