مجوز فعالیت ۲ ساله به گروه‌های جهادی اعطا می‌شود

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: یکی از برنامه های سال جدید این است که گروه های جهادی ساماندهی و برای فعالیت مجوز ۲ ساله به آنها داده شود.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان جنوبی : سردار محمد زهرایی پیش از ظهر امروز در بازدید از گروه های جهادی که در نقطه مرزی (درح) شهرستان سربیشه مستقر هستند، با اشاره به برنامه های سازمان بسیج سازندگی کشور در سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: مید است برای تحقق منویات رهبری و شعار سال بتوانیم جهاد گونه همه پای کار باشیم.

وی بیان کرد: سازمان بسیج سازندگی نقشه راه ۱۰ ساله ای که برای خود ترسیم، تبیین و ابلاغ کرده است تا بتواند ماهیت جریان و تفکر جهادی را در کشور محقق سازد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور افزود: در این راستا چندین برنامه داریم که اولین برنامه به عنوان اولین برش گروه های جهادی در ابتدای سال این است که گروه های جهادی ساماندهی و برای فعالیت مجوز دو ساله به آنها داده شود.

زهرایی گفت: مجوز گروه های جهادی تخصصی و ایجاد قرارگاه استانی و ملی در سطح کشور از دیگر برنامه های ترسیم شده در سازمان بسیج سازندگی کشور است که در این راستا نوروز امسال تا کنون ۶ قرارگاه ملی در سطح کشور ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه یک قرارگاه ملی در خراسان رضوی شهرستان خواف، دو قرارگاه ملی در استان سیستان و بلوچستان، دو قرارگاه در استان کرمان و یک قرارگاه در شهرستان سر پل ذهاب راه اندازی شده است، بیان کرد: این شش قرارگاه ملی در موضوعات مختلف ملی موضوعی و عرصه ای خدمت رسانی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه همه گروه های جهادی در سطح کشور که بخواهند در نوروز به قصد هجرت بروند براساس تخصص باید ساماندهی شوند و اولویت اول با قرارگاه ملی است، ادامه داد: همچنین علاوه بر قرارگاه ملی هر استان یک قرارگاه استانی هم برای خود تمرین کرده است.

زهرایی ادامه داد: به عنوان مثال بسیج سازندگی در استان خراسان جنوبی قرارگاه امام رضا را که پایگاه اصلی آن در بشرویه است اما با هماهنگی و انسجام صورت گرفته تعداد ۱۵۰ نفر جهادگر در حوزه‌های مختلف خدمت رسانی پای کار آمدند و امروز در منطقه مرزی درح در حال خدمت رسانی و جهاد هستند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: قرار است امسال الگوسازی قرارگاهی جریان جهادی در کشور است و همچنین در کنار آن برش سالیانه عملیاتی براساس نیازمندی هایی که قرارگاه ها مستقر می شوند، محقق شود و کارگروه‌های تخصصی ذیل شورای جهادی مجامع شهرستانی استانی امسال هویت خود را پیدا می‌کنند.

48

کد خبر 1499122

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =