تاکید گروه تولید سریال «جیران»، بر شکایت از ادعاهای دروغین در مراجع قضایی

گروه سازنده «جیران» به کارگردانی حسن فتحی، در پی ایجاد برخی شبهات پیرامون فیلمنامه این سریال با مجموعه تاریخی دیگری که در حال تولید است، توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، گروه سازنده «جیران»، متنی را در پاسخ به انتشار شایعاتی در فضای مجازی در خصوص این سریال، منتشر و بر پیگیری حقوقی ادعاهای دروغین، تاکید کرد.

در این متن آمده است:

«اول. موضوع شباهت فیلمنامه سریال تاریخی «جیران» با سریالی دیگر، ناصحیح است. اگر چه این دو سریال هر دو به برهه‌ای از زندگی و زمانه ناصرالدین شاه می‌پردازند اما «جیران»، مربوط به شاه جوان است و سریال دیگر مربوط به دوران کهنسالی او. ضمن آن‌که نویسندگان سریال «جیران» تاکید داشته‌اند که هیچ‌گونه دخل و تصرفی در وقایع و حوادث مربوط به شخصیت‌های واقعی صورت نگیرد تا سریال از حیث شواهد و استنادات تاریخی قابل دفاع باشد.

دوم. موضوع بررسی شباهت‌های دو فیلمنامه در یک نهاد صنفی، صرفاْ از باب حل و فصل مسالمت‌آمیز اختلافات در محیطی غیرقضایی بوده است. چنان‌که کارشناس محترم پرونده نیز پس از مطالعه فیلمنامه دو سریال، به صورت کتبی و صریح عنوان داشته‌اند که هیچ‌گونه شباهتی در آن‌ها وجود ندارد. معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز پس از بررسی دو فیلمنامه و مطالعه نظریه کارشناسی دال برعدم شباهت، اقدام به صدور پروانه ساخت سریال «جیران» کرده است.

سوم. گروه تولید «جیران»، به جهت صیانت از اعتبار حرفه‌ای دست‌اندرکاران این سریال، از این پس، انتشار اطلاعات و ادعاهای دروغین را از طریق مراجع قضایی پیگیری می‌نماید.»

سریال «جیران» به کارگردانی حسن فتحی و تهیه‌کنندگی اسماعیل عفیفه، در مرحله تصویربرداری قرار دارد و به صورت اختصاصی از فیلیمو پخش خواهد شد.

۵۷۵۷

کد خبر 1499156

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =