۲۰فروردین ۱۴۰۰آخرین مهلت ارسال اثر به دبیرخانه نخستین جشنواره نماهنگ روستا و عشایر کشور

ابراهیم شریفی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از تمدید مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره ملی نماهنگ روستا و عشایر کشور تا۲۰فروردین ۱۴۰۰ به میزبانی استان چهارمحال و بختیاری خبر داد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از  روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان  ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: ترویج فرهنگ و آداب و رسوم و گسترش سبک زندگی روستایی و عشایری در قالب نماهنگ، ایجاد وحدت ملی در بین اقوام مختلف و روستاییان و عشایر، تبیین نقش روستاییان و عشایر در ترویج فرهنگ و ارزش‌های اخلاقی، ایرانی و اسلامی، معرفی و بازآفرینی میراث‌های فرهنگی و هنری ملموس و ناملموس روستاییان و عشایر و توجه به سبک و شیوه زندگی روستاییان و عشایر از اهداف این جشنواره است.
وی با بیان اینکه این جشنواره تنها در بخش نماهنگ برگزار می‌شود گفت: علاقه‌مندان می‌توانند در موضوع «آداب و رسوم روستاییان و عشایر در مناسبت‌های ملی و مذهبی»، «دیروز، امروز و فردا در سبک زندگی عشایر و روستاییان»، «آب، روستا و عشایر»، «فرهنگ ایثار و شهادت» و موضوعات آزاد با نگاه به اهداف جشنواره در این رقابت فرهنگی شرکت کنند.
ابراهیم شریفی افزود: آثار ارسالی به جشنواره باید تولید سال ۱۳۹۶ به بعد باشد. حداکثر زمان برای نماهنگ هشت دقیقه است و فیلم‌ها باید حداقل با کیفیت FULL HD و به صورت فایل MP۴ و با بیت ریت بالا ارسال شود. آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره ۲۰فروردین ۱۴۰۰ است.
علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه دائمی جشنواره ملی نماهنگ روستا و عشایر در شهرکرد، خیابان آیت‌الله کاشانی، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت امور هنری و سینمایی ارسال کنند. شرکت‌کنندگان برای اطلاع از نحوه شرکت در جشنواره می‌توانند با شماره ۰۳۸۳۳۳۳۴۸۹۰ و ۰۹۱۳۱۸۱۹۰۹۵تماس بگیرند یا به پایگاه www.chb.farhang.gov.ir مراجعه کنند.
شریفی خاطرنشان کرد: در صورت تداوم بیماری کرونا مراسم اختتامیه جشنواره به صورت آنلاین از طریق شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود.
چهارمحال و بختیاری با  ۱۲۶هزار  نفر جمعیت عشایری  دومین استان عشایرنشین ایران است و بیش از ۸۰۰روستا دارد.

۴۶

کد خبر 1499264

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =