ورود مسافران بدون تست کرونا، ممنوع!/ اعلام هزینه تست کرونا برای مسافران در فرودگاه

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: هزینه انجام تست کرونا برای مسافران داخلی ۲۳۰ هزار تومان و برای مسافران خارجی ۴۰ دلار یا ۳۵ یورو است.

به گزارش خبرآنلاین، تورج دهقانی زنگنه صبح امروز از فرودگاه امام خمینی(ره) و برج مراقبت پرواز بازدید کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از شهرک فرودگاهی امام خمینی اظهار کرد: با توجه به اینکه سازمان هواپیمایی کشوری مسئول ایمنی فرودگاه‌هاست و بر اساس گزارشاتی که از مسئولان فرودگاه امام دریافت کرده بودیم امروز قصد داریم تا با حضور در این فرودگاه، مشکلات رفع شده در ایر ساید و لند ساید را از نزدیک بررسی کنیم.

وی ادامه داد: در چند روز گذشته مشکلاتی در خصوص تست pcr مسافران خارجی به وجود آمده بود که در مواردی منجر به درگیری شده بود و این مشکل امروز رفع شده است.

این مقام مسئول بیان کرد: آزمایشگاه‌های مشخصی وجود دارند که تست‌ها را انجام می‌دهند و در اختیار مسافران قرار می‌دهند. کم‌تر از ۷۲ ساعت باید از زمان انجام این تست‌ها گذشته باشد و نتیجه تست‌ها حتما باید به زبان انگلیسی باشد. اگر به زبان غیر انگلیسی باشد باید توسط کنسولگری تایید شود در غیر این صورت اینجا مجددا تست انجام خواهد شد.

رئیس سازمان هواپیمایی با تاکید بر اینکه هیچ مسافری بدون انجام تست کووید ۱۹ وارد کشور نمی‌شود، تصریح کرد: هزینه انجام تست برای مسافران داخلی ۲۳۰ هزار تومان و برای مسافران خارجی ۴۰ دلار یا ۳۵ یورو است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در صورتی که مسافری مبتلا به کرونا باشد، تحت نظارت وزارت بهداشت در قرنطینه قرار می‌گیرد.

223224

کد خبر 1499334

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =