رشد ۲۱ درصدی صدور سند کاداستری در مناطق روستایی استان یزد

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد از رشد ۲۱ درصدی صدور سند کاداستری در مناطق روستایی این استان نسبت به برنامه ابلاغی سازمان ثبت اسناد کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ علی کریمی اظهار داشت: سهمیه ابلاغی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان یزد در سال گذشته برای صدور سند مالکیت تک برگی ( کاداستری ) در مناطق روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر هزار و ۳۷۰ فقره در اجرای قانون ساماندهی ، عرضه و تولید مسکن هدف گذاری شده بود.
وی افزود: با تلاش همکاران کاداستر ، در سال گذشته ۱۶۶۱ سند مالکیت تک برگی ( کاداستری ) روستایی و شهری در رونق اقتصادی ، تحقق اقتصاد مقاومتی و کمک به تولید ، پشتیبانی و رفع موانع در سطح روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته استان یزد صادر شده است. 
مدیرکل ثبت اسناد و املاک یزد با اشاره به اینکه هم اکنون در ۶۳ روستا و ۱۰ شهر زیر ۲۵ هزار نفر صدور سند صورت می گیرد ، اضافه کرد: در سال ۱۳۹۹ برای تعداد هزار و ۵۵۵ فقره پرونده در روستاها و ۸۸ فقره پرونده در شهرها ، رأی صادره شده که به ترتیب برای هزار و ۵۲۰ واحد مسکونی روستایی و ۱۴۱ واحد شهری سند کاداستری صادر شده است.
کریمی خاطرنشان کرد : بیشترین سند صادر شده در مناطق روستایی با ۵۱۰ فقره مربوط به شهرستان اشکذر و در مناطق شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر ، مربوط به شهرستان خاتم با ۱۲۳ فقره بوده است.
وی تأکید کرد : اسناد مالکیت کاداستری پشتوانه‌ای محکم برای گرفتن تسهیلات بانکی و ضمانتی برای راه‌اندازی مشاغل پایدار ، توسعه اشتغال و تولید هستند که ایجاد این مشاغل سبب جلوگیری از مهاجرت ناخواسته روستاییان به شهرها و پیشگیری از حاشیه‌نشینی در اطراف شهرها و حتی مهاجرت معکوس به روستاها می‌شوند.

کد خبر 1499472

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =