اگر هنوز می‌خواهید به مهمانی و دورهمی بروید، این مطلب را حتما بخوانید

اگر علی‌رغم کرونا همچنان می‌خواهید در مهمانی و دورهمی شرکت کنید، بهتر است توصیه‌هایی را مدنظر داشته باشید.

به گزارش خبرآنلاین، اگر قرار است در تعطیلات در جشن و مهمانی‌ها شرکت کنید، بهترین و ایمن‌ترین روش، استفاده از فضای مجازی است. بدین ترتیب نه‌تنها از ابتلای احتمالی به ویروس کرونا در امان می‌مانید، بلکه از صحبت با دوستان و اقوام لذت می‌برید. اما اگر باز هم می‌خواهید حتما در جشن و مهمانی شرکت کنید باید پاسخ چند سوال زیر را بدانید:

۱. وضعیت ابتلا به کرونا در محدوده برگزاری جشن چگونه است؟

هر چه تعداد افراد مبتلا به کرونا در منطقه‌ای بیشتر باشد، احتمال ابتلا به کوید۱۹ در باقی افراد افزایش می‌یابد. بنابراین با آگاهی از شرایط موجود خود را از خطر ابتلا دور نگهدارید.

۲. جشن یا مهمانی در فضای باز است یا بسته؟

مهمانی در فضای باز امن‌تر است. جشن یا مهمانی گرفتن در فضای داخل خانه، خطر ابتلا به کرونا را بالا می‌برد. جریان هوا در فضای باز باعث می‌شود ویروس کرونا در یک محل ثابت باقی نماند و در مکان خاصی، مانند فضاهای بسته، محبوس نباشد. اگر هم در فضای بسته هستید، پنجره‌ها را باز نگهدارید و از تهویه هوای مناسب آن فضا مطمئن باشید.

۳. مهمانی چقدر طول می‌کشد؟

وقتی به مهمانی یا جشن می‌روید، بهتر است زمان کمی در آنجا حضور داشته باشید تا کمتر در معرض کوید۱۹ قرار بگیرید.

۴. چند نفر به مهمانی دعوت شده‌اند؟

تعداد دعوتی‌ها به مهمانی باید به‌گونه‌ای باشد که بتوانید با فاصله حداقل ۲ متری در کنار هم باشید. اگر تعداد افراد آنقدر زیاد است که نمی‌توانید این توصیه بهداشتی را رعایت کنید، بهتر است به مهمانی نروید.

بیشتر بخوانید:

چطور در روزگار کرونا ایمن سفر کنیم؟

برای پیشگیری از کرونا ماسک متناسب بهتر است یا استفاده از دو ماسک؟

۵. آیا مهمان‌ها از راه دور آمده‌اند؟

بودن در فرودگاه، ایستگاه‌های اتوبوس و قطار و همینطور توقف در پمپ‌بنزین‌ها خطر ابتلا یا ناقل بودن فرد را بالا می‌برد. بنابراین اگر در مهمانی، افراد از راه دور آمده بودند، تا می‌توانید احتیاط کنید.

۶. آیا مهمان‌ها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند؟

گردهمایی با افرادی که توجهی به پروتکل‌های بهداشتی ندارند، خطر ابتلا یا ناقل شدن در آن افراد افزایش می‌یابد که در نهایت شما را هم به خطر می‌اندازند.

 ۷. آیا می‌توانید در مهمانی، خوراکی یا نوشیدنی مصرف کنید؟

بهترین کار این است که از منزل با خود نوشیدنی و خوراکی ببرید تا از سلامت آنها مطمئن باشید. اما اگر امکان آن نیست، از وضعیت غذاهای موجود در مهمانی مطمئن شوید؛ از خوراکی و نوشیدنی‌های سلف‌سرویس پرهیز کنید. در این شرایط که امکان آلوده شدن غذاها به کرونا وجود دارد، بهتر است از فردی که مسئول سرو غذاست بخواهید غذا و نوشیدنی‌تان را به شما بدهد. همچنین مطمئن باشید که مواد غذایی در ظرف‌های یکبار مصرف سرو می‌شوند.

جزئیات بیشتر این مطلب را اینجا بخوانید.

4747

کد خبر 1499479

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =