امیری: منطقی کردن درخواست نمایندگان کار پرزحمتی بود/ دو سوم مجلس سال اولی هستند با ولع خدمت

برنا نوشت: معاون‌ پارلمانی رئیس جمهور گفت: مجلس یازدهم از جهات مختلف با مجلس دهم متفاوت بود، تعداد نمایندگانی که در مجلس یازدهم برگزیده شدند بیش از دو سوم آنها سابقه نمایندگی نداشتند و دوره اولی بود که به مجلس راه یافتند و سال اولشان بود و به همین علت بسیار علاقمند به تلاش با ولع خدمت، هستند.

«حسینعلی امیری»، معاون‌ پارلمانی رئیس جمهور، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا در رابطه با تلاش های دولت در سال ۱۳۹۹ و رابطه دولت و مجلس یازدهم در سالی که گذشت، گفت: سال جدید و بهار طبیعت و اعیاد شعبانیه را خدمت مردم عزیز، شریف و بزرگوار ایران اسلامی و علاقه مندان نوروز در سراسر دنیا تبریک عرض می کنم. امیدوارم سال ۱۴۰۰ سالی همراه با توفیقات روز افزون برای ملت عزیز و بشریت باشد و خداوند انشاالله ویروس کرونا را از سر دنیا بردارد و زندگی بشریت به روال طبیعی بازگردد.

او ادامه داد: در سال ۱۳۹۹ حوزه معاونت پارلمانی رئیس جمهور کار خود را با مجلس یازدهم شروع کرد. مجلس یازدهم از جهات مختلف با مجلس دهم متفاوت بود، تعداد نمایندگانی که در مجلس یازدهم برگزیده شدند بیش از دو سوم آنها سابقه نمایندگی نداشتند و دوره اولی بود که به مجلس راه یافتند و سال اولشان بود به همین علت بسیار علاقمند به تلاش با ولع خدمت، هستند.

امیری بیان کرد: از طرفی با سال چهارم دولت مواجهه بودیم سالی که در آن تحریم و کرونا وجود داشت و دولت را با محدودیت منابع مواجه کرده بود بنابراین اغنا و ساماندهی درخواست های نمایندگان مبنی بر منطقی شدن درخواست ها، کار پر زحمت و سختی بود. حوزه معاونت پارلمانی ریاست جمهوری و وزارت خانه ها، کار پر زحمتی را در یک سال گذشته متقبل شدند و توانستند یک تعامل خوب و سازنده ای را بین دولت و مجلس برقرار کنند. هر روزی که از مجلس یازدهم می گذشت شرایط برای رسیدن به یک فهم و درک مشترک و تفاهم بر مصالح و منافع کشور بهتر می شد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور مطرح کرد: در شرایطی هستیم که قانون بودجه ۱۴۰۰به تصویب رسید با شرایطی که مردم عزیز در جریان هستند، ملاقات هایی‌ که مسئولین اجرایی و مجامع استانی و کمیسیون و فراکسیون های مجلس با معاون اول رییس جمهور داشتند در تحقق فهم مشترک موثر بود  و به سهم خود، از همکارانم در حوزه معاونت پارلمانی وزارت خانه و دستگاه های اجرایی که حقیقتا کار پر زحمت و طاقت فرسایی را در یک سال گذشته متقبل شدند تقدیر، تشکر و سپاسگزاری می کنم.

216216

کد خبر 1499531

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =