احتمالات درباره کاندیداتوری سید حسن خمینی در انتخابات ۱۴۰۰

ایرنا نوشت: رییس شورای مرکزی حزب همبستگی، گفت: اصلاح‌طلبان برنامه‌ریزی و فعالیت‌های خود برای برگزاری انتخاباتی جدی را از ماه‌های قبل آغاز کرده‌اند و حضور آنان در انتخابات منوط به احراز صلاحیت نامزدهای اصلی جریان اصلاحات از سوی نهادهای نظارتی است.

محمد سالاری، با اشاره به اهمیت انتخابات ۲۸ خرداد گفت: مجموعه نظام چه در مسائل داخلی و چه در مواجهه با چالش‌های جهانی در مرحله تصمیم گیری مهمی قرار دارد که مشارکت بالای مردم در انتخابات می‌تواند بر مشروعیت و تحقق پذیری این تصمیمات بیفزاید.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی و گلایه مردم از این وضعیت گفت: در این شرایط هرگونه تلاشی برای تقویت انسجام ملی که منجر به کاهش مشکلات شود، ضروری است.  

عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: برگزاری انتخابات آینده با حضور واقعی همه جریان‌ها و سلایق مختلف سیاسی یکی از عوامل مهم تحقق مشارکت نسبتا حداکثری و مشروعیت بخشی به تصمیمات و حمایت از دولت آینده است که باید مورد توجه مسوولان و نهادهای موثر قرار گیرد.

سالاری، وجود امکان نامزدی عادلانه نامزدهای اصلی جریان‌های سیاسی در انتخابات را برای ترغیب مردم به حضور در پای صندوق رای مهم ارزیابی کرد و گفت: اصلاح طلبان با توجه به باوری که به نقش مردم و جایگاه جمهوریت در کنار اسلامیت برای اداره کشور دارند، برنامه‌ریزی و فعالیت‌های خود برای برگزاری انتخاباتی جدی را از ماه‌های قبل آغاز کرده اند و طبیعتا حضور آنان در انتخابات هم منوط به احراز صلاحیت نامزدهای اصلی جریان اصلاحات از سوی نهادهای نظارتی است.

احتمالات درباره کاندیداتوری سید حسن خمینی در انتخابات ۱۴۰۰

وی با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر احتمال نامزدی سیدحسن خمینی و حمایت اصلاح طلبان از او، اظهار کرد: سیدحسن خمینی نه تنها برای جریان اصلاحات بلکه برای مجموعه نظام یک ظرفیت بزرگ محسوب می‌شود و طبیعی است که در صورت حضور در انتخابات مورد حمایت بسیاری از جریان‌های سیاسی به ویژه اصلاح طلبان قرار گیرد.

این فعال اصلاح طلب، قابلیت ایجاد اجماع و ائتلاف میان اعتدالیون، اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل را یکی از نکات بارز شخصیت سیدحسن خمینی دانست و گفت: نقطه ابهام آمیز و تاریکی در زندگی و کارنامه او وجود ندارد و این امر در کنار نگاه راهبردی و مواضع صریح و منصفانه وی در دفاع از حقوق مردم و آرمان‌های واقعی امام(ره) و انقلاب و حمایت از رهبری توانسته جایگاه ممتازی برای او در میان مردم و جریانات سیاسی رقم بزند.

سالاری، سیدحسن خمینی را یک مجتهد آگاه و نواندیش خواند که ظرفیت بازتولید و بازتعریف آرمان‌های اصیل و اولیه انقلاب با اقتضائات زمانه کنونی را دارد و حضورش می‌تواند زمینه‌ساز مشارکت حداکثری باشد.

وی افزود: حضور سیدحسن خمینی در میان نامزدهای نهایی می‌تواند باعث امیدبخشی و نشاط سیاسی و اجتماعی شود زیرا این حضور نویدبخش اداره کشور با استفاده از خردجمعی بوده و موجب حمایت نخبگان همه جریانات سیاسی از دولت آینده خواهد شد.

رییس شورای مرکزی حزب همبستگی گفت: برخی تخریب‌های روزهای اخیر از سوی جریانات تندرو، علاوه بر مهر تایید بر امتیازات منحصر به فرد او در عرصه رقابت، بیانگر احتمال بالای پیروزی او در صورت حضور در انتخابات است که تمامیت‌خواهان تندرو را به تکاپو برای ناامید کردن مردم واداشته است.

۲۱۶۲۱۵

کد خبر 1499553

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =