۱۱۰ کاندیدا در روز دوم ثبت نام برای انتخابات میاندوره‌ای مجلس

ایسنا نوشت: دبیر ستاد انتخابات کشور گزارش تجمیعی ثبت‌نام داوطلبان انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی تا پایان روز دوم مهلت ثبت‌نام را به تفکیک حوزه‌های انتخابیه، جنسیت و سطح تحصیلات ارائه کرد.

 سیداسماعیل موسوی گفت: تا ساعت ۱۹:۰۰ دوشنبه (نهم فروردین)، دومین روز از فرصت هفت‌روزه ثبت‌نام انتخابات اولین میان‌دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در مجموع روز اول و دوم ثبت‌نام، برای شش حوزه انتخابیه مشمول این انتخابات، ثبت‌نام سه زن و ۱۰۷ مرد نهایی شد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با بیان جزئیات این ثبت‌نام‌ها، گفت: در مجموع از آغاز ثبت‌نام در روز اول تا ساعت ۱۹ امروز، ثبت‌نام  ۱۰ نفر برای حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه، ۸ نفر برای حوزه انتخابیه بهار و کبودر آهنگ، ۱۵ نفر برای حوزه انتخابیه تفرش، ۶۷ نفر برای حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، ۲ نفر برای حوزه انتخابیه گچساران و ۸ نفر برای حوزه انتخابیه میانه قطعی شد.

موسوی در خصوص تحصیلات داوطلبان ثبت‌نام شده نیز گفت: تا ساعت ۱۹ امروز، از مجموع ۱۱۰ نفری که ثبت‌نامشان نهایی شده است، ۷ نفر دارای تحصیلات حوزوی، ۱۳ نفر دارای مدرک دکتری، ۸۵ نفر کارشناسی ارشد و ۵ نفر لیسانس هستند.

مدیرکل انتخابات وزارت کشور افزود: اطلاعات تکمیلی متعاقبا از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور اعلام می‌شود.

دبیر ستاد انتخابات کشور در پایان با اشاره به شیوع کرونا در کشور و ضرورت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، به افرادی که قصد دارند در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کنند، توصیه کرد: با استفاده از دو روش الکترونیک پیش‌بینی شده برای ثبت‌نام از طریق موبایل یا رایانه شخصی که در پرتال وزارت کشور به آدرس www.moi.ir در دسترس است، برای ثبت نام اقدام کنند و صرفا برای نهایی کردن ثبت نام خود به فرمانداری مرکز حوزه انتخابیه خود یا وزارت کشور مراجعه کنند.

بر اساس این گزارش، ثبت‌نام داوطلبان انتخابات اولین میان‌دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تا ساعت ۱۸:۰۰ روز ۱۴ فروردین ادامه دارد.

۲۱۶۲۱۵

کد خبر 1499744

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =