عنایتی: عجله‌ای برای سرمربیگری استقلال ندارم

ایلنا نوشت: رضا عنایتی از هواداران استقلال درخواست کرد برای موفقیت این تیم از کادرفنی جدید حمایت کنند.

رضا عنایتی، کاپیتان و مهاجم سابق تیم استقلال تهران امیدوار است آبی پوشان با حضور مربیان جدید بتواند مسیر موفقیت را سپری کند تا در نهایت به قهرمانی دست پیدا کنند. مشروح گفتگوی نوروزی عنایتی را می‌خوانید:

سال 99 برای رضا عنایتی به چه شکل سپری شد؟

در کل بد نبود خوب و بد داخلش زیاد وجود داشت. فکر می‌کنم برای در مجموع این سال برای مردم عزیز ایران و سراسر جهان خوب نبود. امیدوارم هرچه زودتر شر این ویروس از ایران خارج شود و سال جدید را با امید و انگیزه آغاز کنیم.

از نظر فوتبالی برای شما چگونه بود؟

از این نظر هم خوب بود، بدی آنچنان وجود نداشت. شرایط نسبت به سال‌های گذشته برای من بهتر بود و یک کار نیمه تمام با تیم هوادار داشتیم که امیدوارم امسال آن را به پایان برسانیم و موفق شویم.

به تیم هوادار قول صعود داده بودید؟

ما اصلا شرایطمان برای صعود نیست و به هر حال با توجه به پتانسیلی که داشتیم و بازی‌هایی که انجام دادیم انتظارات از تیم بالا رفت و از این اتفاق خوشحالم چرا که نشان می‌دهد بچه‌های ما پتانسیل خیلی خوبی دارند. بازیکنان‌مان اگر قدر خودشان را بدانند خیلی حرف‌ها برای گفتن دارند.

تفاوت سرمربیگری در لیگ برتر و لیگ یک چیست؟

مطمئنا لیگ یک به مراتب خیلی سخت‌تر از لیگ برتر است چرا که کمتر روی آن زوم می‌کنند و اتفاقاتی که در آن رخ می‌دهد کمتر بازتاب دارد؛ فوتبال بازی کردن در لیگ یک بسیار سخت‌ است.

نظارت در لیگ یک کمتر است؟

مطمئنا اینگونه است. الان شکاف بزرگی که بین لیگ برتر و لیگ یک بوده همین است که دوستان باید این دو را به یک چشم ببینند که مثلا بازی کردن ما مقابل آلومینیوم اراک در جام حذفی خیلی دردسرساز بود چرا که کیفیت توپ‌ها فرق داشت. چرا لیگ یک و لیگ برتر نباید با یک توپ یکسان بازی کنند؟ لیگ برتر و لیگ یک هم باید اندازه هم تیم داشته باشند. این‌ها برنامه ریزی‌های ساده است که امیدواریم با آمدن مدیریت جدید در فدراسیون فوتبال بیشتر روی این موضوع زوم کنند.

فرزند شما فوتبالیست است و فکر می‌کنید مثل شما بشود؟

معین استعداد فوتبالی دارد و تنها چیزی که به او گفتم این است که خودش، راه خودش را پیدا کند و مطمئنم با شناختی که از او دیدم یک هدفی را برای خودش دارد و در تلاش است. من فقط برای او آرزوی موفقیت دارم. من کارم مربیگری است و سعی می‌کنم به او به عنوان یک بازیکن هرچه که می‌توانم را آموزش بدهم. می‌تواند یک گلزن قوی شود و این میسر نمی‌شود مگر اینکه تنها روی هدفش تمرکز داشته باشد.

معین در استقلال می‌تواند یاد شما را زنده کند؟

استعداد فوتبالی فراوانی دارد و خودش هم خداراشکر تلاشش را می‌کند که این کار انجام شود. باید دید در آینده چه اتفاقی می‌افتد. من مطمئنم با تلاشی که او دارد، سعی می‌کند تا اتفاقات خوب برای او بیفتد.

شرایط استقلال را دنبال می‌کنید؟

صد در صد. مگر می‌شود استقلالی بود و شرایط این تیم را پیگیری نکرد؟ بازی‌های استقلال را می‌بینم و امیدوارم که موفق باشند.

به سرمربیگری استقلال فکر می‌کنید؟

ما زیاد عجله نداریم و دنبال جنجال و آشوب و حاشیه نیستیم. من یک هدفی را برای خودم گذاشتم که کم کم به سمت آن حرکت می‌کنم و امیدوارم که در تیم‌های بزرگ هم مربیگری کنم.

تحولات در استقلال را چطور دیدید؟

همیشه تغییر و تحول در همه تیم‌ها وجود دارد. باید از محمود فکری تشکر کرد چرا که تمام توانش را برای موفقیت استقلال بکار گرفت و الان باید از کادر جدید حمایت کرد تا استقلال ضربه نخورد. هیچ نامی بزرگتر از استقلال نیست.

برای استقلال شانس قهرمانی قائل هستید؟

نباید عجله کنیم. هر کادری که روی کار می‌آید یک تفکراتی دارد و این تفکرات پله به پله باید پیاده شود، با عجله کردن چیزی برطرف نمی‌شود، مطمئنا باید از حساسیت‌های کاذب کم کرد و این را هم باید بدانیم که خیلی‌ها هستند علاقه‌ای به موفقیت استقلال ندارند. باید همه جوانب را در نظر داشت و مطمئن پیش رفت. من از دور استقلال را دنبال می‌کنم و رنگ آبی را می‌بینم و لذت می‌برم.

258 41

کد خبر 1499838

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =