سینماهای قزوین بازهم تعطیل شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: بنا به تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا، از دوشنبه ۹فروردین سالن‌های سینما و اجراهای تئاتر و برنامه‌های فرهنگی و هنری در قزوین و تاکستان تعطیل است و فعالیتی ندارند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمدحسین اسماعیلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در این باره گفت: تعطیلی تئاتر و سینما و همایش های فرهنگی و هنری بر اساس تصمیماتی است که ستاد مبارزه با کرونا می‌گیرد، وقتی شهری به حالت نارنجی درمی‌آید، گروه‌های کاری که در درجه سه و چهار قرار دارند، به صورت خودکار تعطیل می‌شوند و با توجه به این‌که سینماها و تئاتر هم درجه بندی سه را دارند، دچار تعطیلی می‌شوند.

او افزود: با توجه به اینکه شهرهای قزوین و تاکستان در وضعیت نارنجی قرار گرفتند لذا فعالیت سینما و تئاتر و برنامه های فرهنگی و هنری در این دو شهر تعطیل می شود و مادامی که این شهرها نارنجی هستند، این فعالیت ها نیز تعطیل هستند.

اسماعیلی اظهار کرد: بازگشایی مجدد سالن های سینما و تئاتر منوط به این است که وضعیت شهرهای نارنجی به زرد یا آبی تغییر کند. از همین رو بازگشایی مجدد تئاتر و سینماها به تصمیم‌گیری ستاد کرونا مربوط می‌شود.

او درباره فیلم‌های اکران نوروز اظهار کرد: در این موقعیت بیشترین آسیب را فیلم‌ها می‌بینند. به همین دلیل خیلی‌ها دوست نداشتند فیلم‌شان اکران نوروزی شود چون وضعیت فعالیت سینماها مشخص نبود، به هر حال تصمیم‌گیری‌ها به صورت یک‌باره اتفاق می‌افتد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در پایان تاکید کرد: ستاد مبارزه با کرونای سازمان سینمایی که به ریاست حسین انتظامی است، درباره فیلم‌ها و سینماهایی که در این ایام آسیب دیده‌اند، تسهیلاتی را پیش‌بینی کرده اند.

۴۶

کد خبر 1499866

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =