کاخ سفید: مواضع بایدن با ترامپ درباره کره شمالی بسیار متفاوت است

فارس نوشت:«جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری اعلام کرد، مواضع جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در رابطه با کره شمالی تفاوت فاحشی با مواضع دونالد ترامپ دارد.

در شرایطی که تنش‌ها در روابط آمریکا و کره شمالی بار دیگر پر تنش شده است، خبرنگاران در نشست روز دوشنبه سخنگوی کاخ سفید از او درباره برنامه واشنگتن در رابطه با پیونگ یانگ سوال کردند.

به گزارش رویترز، یک خبرنگار از «جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید در این نشست خبری سوال کرد که آیا جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا همانند دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق برنامه‌ای برای دیدار با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دارد؟

 سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به این پرسش گفت: «فکر می‌کنم رویکرد او (جو بایدن) بسیار متفاوت (از رویکرد ترامپ) خواهد بود و قصد او (دیدار با کیم جونگ اون) نیست».

تاکید جن ساکی درباره اینکه رئیس‌جمهور آمریکا قصدی برای دیدار با رهبر کره شمالی ندارد، در شرایطی مطرح شده که به دنبال آزمایش موشکی اخیر پیونگ یانگ، تنش‌ها در روابط دو کشور بار دیگر تشدید شده است.

تنش‌ها در روابط آمریکا و کره شمالی در ابتدای دولت دونالد ترامپ هم وجود داشت اما به دنبال برخی رایزنی‌ها تنش‌ها در روابطشان برای مدتی کاهش یافت و کار به دیدار سران دو کشور کشید.

311311

کد خبر 1499893

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =