استان خراسان جنوبی از جهت تأمین کالاهای اساسی شرایط مطلوبی دارد

استاندار خراسان جنوبی گفت: استان از باب تأمین کالاهای اساسی از شرایط مطلوبی برخوردار است.

به گزارش خبرآنلاین از بیرجند : حمید ملانوری در پایان جلسه ستاد تنظیم بازار کشور که به ریاست رئیس جمهور و به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری این جلسه نشان دهنده توجه عمیق دولت و رئیس جمهور به مبحث تأمین کالاهای اساسی و بهبود معیشت مردم است.

به گفته وی با وجود تلاش های دستگاه های متولی، در بازار مشکلاتی وجود دارد که ستاد تنظیم بازار کشور و به تبع آن ستاد تنظیم بازار استان ها باید نسبت به حل و فصل آنها اقدام کنند.

استاندار خراسان جنوبی تأمین کالاهای اساسی را از  وظایف مهم دستگاه های اجرایی برشمرد و افزود: دستگاه های متولی تأمین کالاهای اساسی باید در برنامه ریزی ها دقت لازم را انجام دهند تا کالا به  اندازه نیاز جامعه در دسترس مردم قرار گیرد.

ملانوری تنظیم بازار را تابع شرایط عرضه و تقاضا دانست و تصریح کرد: در کنار عرضه و تقاضا، نقش نظارتی ستاد تنظیم بازار بسیار مؤثر است و باید بر بازار، نظارت و کنترل کافی صورت گیرد. 

وی یکی دیگر از وظایف ستاد تنظیم بازار را رصد میزان کالاهای مورد نیاز استان معرفی کرد و گفت: ستاد، باید کالا را بر اساس میزان نیاز استان تأمین نموده به این نکته توجه داشته باشد که سستی در نظارت و عدم برخورد با متخلفین، باعث بی ثباتی در بازار می شود.

استاندار خراسان جنوبی به نقش مهم و کلیدی  رسانه ها در تنظیم بازار استان اشاره کرد و اظهار داشت: صدا و سیمای مرکز استان و رسانه های مکتوب و پایگاه‌های خبری، نقش کلیدی و مهی در بهبود فضای کسب و کار و تنظیم بازار دارند و باید با تولید برنامه های امید آفرین، این وظیفه خود را به درستی  ایفا کنند.

ملانوری با نام بردن از دستگاه‌های متولی تولید، توزیع و عرضه کالاهای اساسی در استان گفت:این دستگاه ها باید برنامه عملیاتی مشخصی داشته باشند و بر اساس همان برنامه به صورت هماهنگ و منسجم اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های نظارتی و بازرسی، تعزیرات، دستگاه‌های قضایی، اصناف و... باید با هم در حوزه بازار  تعامل جدی داشته باشند و با متخلفین برخورد جدی کنند.

استاندار خراسان جنوبی به ذخایر مطمئن استان در باب کالاهای اساسی اشاره کرد و گفت: ما به تناسب وضعیت سال و موقعیت زمانی، نسبت به تنظیم ذخایر بازار اقدام می کنیم.

ملانوری به میزان توزیع کالاهای اساسی در استان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ۳ هزار و ۳۰۰ تن برنج  توزیع شد که ۴۵ تن نیز در حال توزیع است.

وی از توزیع ۴ هزار و ۲۰۰ تن شکر در سطح استان خبر داد و به اقدامات صورت گرفته برای جذب ۵۰۰ تن شکر دیگر نیز اشاره و بیان کرد: ۹۱۰ تن مرغ منجمد و ۲۵۰ تن گوشت گوساله منجمد نیز از دیگر اقلامی است که در سطح استان توزیع شده است. 

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به ۳ هزار و ۵۰۰ تن روغن خوراکی توزیع شده گفت:  هزار و ۲۰۰ تن روغن نیز در حال توزیع است.

ملانوری با تذکر این نکته که در سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال ۹۸، ۱۲ برابر بیشتر روغن در استان توزیع شده اظهار داشت: با این میزان توزیع روغن هیچ‌گونه مشکلی در جهت تأمین روغن در سطح استان وجود ندارد و مردم به هیچ وجه نباید در این خصوص نگرانی داشته باشند. 

وی به توزیع میوه تنظیم بازار ویژه ایام عید اشاره کرد و گفت: ۸۰۰ تن پرتقال و سیب با کیفیت بالا در سطح استان توزیع و پرتقال با قیمت ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان و سیب با قیمت ۹ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه شده است. 

48

کد خبر 1499950

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =