امام جمعه بیرجند: مردم باید کسی را انتخاب کنند که در اداره کشور مجری احکام اسلام باشد

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه با گذشت بیش از ۴۰ سال، مردم سر آرمان و حرف خود هستند، گفت: اگر با مردم با صداقت رفتار شود، کمبودها را پذیرفته و می بخشند.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان جنوبی : جت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی  در دیدار با فرماندار بیرجند و هیأت همراه ضمن تبریک ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: امروز سالروز خاطره تاریخی انقلاب اسلامی در مورد نظر خواهی مردم در خصوص نظام جمهوری اسلامی در ایران است، که در هیچ کشوری سابقه نداشته است.

وی ادامه داد: این اتفاق همانند صدر اسلام که هنگام فتح مکه مشرکان با همه جنگ ها و بلاهایی که بر سر رسول اکرم(ص) آوردند، انتظار داشتند که ایشان همه را از دم تیغ بگذراند، اما پیامبراسلام به آنها گفت من همانند یوسف نبی(ع) که به برداران خودش گفت به شما می گویم« لاَ تَثْرَیبَ عَلَیْکُمُ الْیَوْمَ؛ امروز ملامتی بر شما نیست ».

امام جمعه بیرجند افزود: با وجود نارضایتی هایی که از زمان سلطه استعمار انگلیس و قحطی که نصف جمعیت ایران را از بین برد تا کودتای سال ۳۲ و بعد از آن قیام خونین سال ۴۲ و سختی های فراوانی که تا سال ۵۷  بر دوش مردم ایران بود، اما باز هم به صورت آزاد از همه مردم نظرخواهی شد تا سیستم حکومتی مورد نظرشان را انتخاب کنند، به گونه ای آزادی انتخاب بود که حتی عوامل اطلاعاتی امنیتی طاغوتی که آن همه ستم کرده بودند، برای تعیین تکلیف حقوقی خود جمع شده و راهپیمایی مسالمت آمیز انجام دادند تا به حق خود برسند.

وی ادامه داد: در این همه پرسی بیش از ۹۸ درصد مردم ایران به جمهوری اسلامی رای داده و قانون اساسی این حکومت اسلامی را افرادی همچون علامه مطهری بر اساس فقه اسلامی تدوین کردند، یعنی این نظام هم حکم خداست و هم انتخاب مردم.

عبادی تصریح کرد: فرض شود یک پزشک بسیار حاذق و حزب الهی، یک نسخه منظم و درست برای مریضی بنویسد، به طور طبیعی باید آن فرد سلامتی خود را بدست آورد، اما شرطش این است که داروخانه همان دارو را بدهد، جابه‌جا نشود، یا جهت اجرای نسخه، بایدها و نبایدها سلیقه ای عمل نشود.

وی افزود: امروز با گذشت بیش از ۴۰ سال، مردم سر آرمان و حرف خود هستند، گاهی مردم از من سوال می کنند، اسلام که دین  عدالت است، چرا عدالت رعایت نمی شود، یعنی مردم بر اسلام استواراند، اما باید توجه شود، در انتخابات نیز افرادی را انتخاب کنند که بر اساس حکم اسلام عمل می کنند.

نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی گفت: اجرای قوانین اسلامی توسط مسئولان خیلی مهم است و مهمتر از آن این است که وقتی در کشور اسلامی سهل انگاری می شود، نمی گویند مسئول کم کاری کرده است، بلکه مستقیم می گویند اسلام مشکل دارد، و با این کار به جنگ با پیامبراسلام(ص) و امام حسین(ع) می روند.

عبادی خاطر نشان کرد: اگر با مردم با صداقت رفتار شود، کمبودها را پذیرفته و می بخشند، چرا که همه خواسته های انسان که قابل عمل شدن نیست، اما باید صداقت داشت، در آنچه که از دستمان بر می آید عمل کنیم، کم کاری نکرده، آنگاه هم خدا از ما راضی می‌شود و هم مردم از دست ما عصبانی نمی‌شوند، باید به وظیفه خود به درستی عمل کنیم.

48

کد خبر 1499952

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =