ورمزیار: اشتباهات دفاعی ممکن است در بازی‌های رسمی دردسرساز شود

تسنیم نوشت: پیشکسوت فوتبال ایران معتقد است اشتباهات خط دفاعی ملی‌پوشان ایران مقابل بحرین و عراق شاید برای شاگردان اسکوچیچ مشکل‌آفرین شود.

صادق ورمزیار درباره برتری 3 بر صفر تیم ملی فوتبال ایران مقابل سوریه اظهار داشت: فکر می‌کنم گل زودهنگام ایران تأثیر روانی خوبی روی تیم داشت و شرایط بازیکنان ما خیلی بهتر شد. در ادامه توانستیم بازی را در اختیار بگیریم و میدانداری کنیم.

وی با بیان اینکه دفاع ایران در ضدحملات حریف کمی متزلزل بود، خاطرنشان کرد: هافبک‌ها و مهاجمان ما توانستند سوریه را در زمین خودش نگه دارند و با استفاده از اشتباهات حریف پیروز شدیم. این بُرد شروع خوبی برای سال جدید بود و شرایط روانی خوبی برای بازیکنان ایجاد کرد. این موضوع می‌تواند تأثیر بسیار مثبتی در دیدارهای آینده داشته باشد.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران درباره اینکه مهاجمان ایران فرصت‌های گلزنی خوبی را از دست دادند، تصریح کرد: خط حمله ما بازیکنانی چون قلی‌زاده، طارمی، آزمون و امیری را دارد و فکر نمی‌کنم مشکلی در این بخش داشته باشیم. در خط هافبک باید بتوانیم به خوبی طراحی حمله کرده و حفظ توپ کنیم. هافبک‌ها باید حملات را خودشان آغاز کنند و در فاز دفاعی باید با تمرکز بیشتر، بهتر عمل کنیم. سوریه در هر دو نیمه، تک فرصت‌هایی برای گلزنی داشت که بیرانوند توپ‌ها را گرفت. این اشتباهات ممکن است مقابل تیم‌هایی چون عراق و بحرین دردسرساز شود و در بازی‌های رسمی باید با دقت عمل کنیم.

ورمزیار در مورد ادامه راه شاگردان اسکوچیچ برای صعود به جام جهانی قطر به تسنیم گفت: صعود بسیار سخت است و همتی بلند و انگیزه زیاد می‌خواهد، اما نشدنی نیست. اصولاً در فوتبال هیچ چیز غیرممکن نیست. عراق بسیار سرسخت است و به این راحتی به ما فرصت نمی‌دهد. بازیکنان این تیم مانند ما قدرت بدنی بالایی دارند و در حفظ توپ هم بسیار خوب هستند. عراق تیمی نیست که بتوانیم روی هوا به آن ضربه بزنیم و مقابل تیم‌هایی چون بحرین و عراق، باید با دقت و تمرکز بیشتری عمل کنیم.

۲۵۸ ۴۱

کد خبر 1500049

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =