مهوش وقاری: ساده زیستن را از همین نوروز آغاز کنیم

میزان نوشت: مهوش وقاری بازیگر سریال «همسران» گفت: مگر می‌شود بعد از سال گذشته آرزویی جز سلامت مردم داشت؟ متاسفم که سال پیش بسیاری از عزیزان و همراهانمان را از دست دادیم، به همین دلیل آرزو دارم که سال جدید سال نابودی بیماری کرونا و بازگشت امید بین مردم کشورم باشد.

مهوش وقاری درباره فرارسیدن سال نو و نوروز ۱۴۰۰ گفت: خوشحالم که سال سخت و شوم ۹۹ با آن بیماری مرگبار کرونا به پایان رسید، خوشحالم که سالی سخت برای تمام مردم را پشت سر گذاشتیم، امیدوارم سال جدید همچون ۱۴۰۰ بودنش که تازه است خودش هم روزهای تازه و جدیدی را برای ما به همراه داشته باشد.

وی در همین راستا ادامه داد: مگر می‌شود بعد از سال گذشته آرزویی جز سلامت مردم داشت؟ متاسفم که سال پیش بسیاری از عزیزان و همراهانمان را از دست دادیم، به همین دلیل آرزو دارم که سال جدید سال نابودی بیماری کرونا و بازگشت امید بین مردم کشورم باشد.

بازیگر سریال «همسران» در همین رابطه تاکید کرد: وضعیت بسیار سختی را به واسطه بیماری کرونا پشت سرگذاشتیم، از دید و بازدید و بودن در کنار عزیزانمان محروم شدیم، مسافرت نرفتیم و همه آن کارهایی که یک روزی برایمان عادی بودند تبدیل به آرزو شدند، کرونا اتفاق عجیبی بود، اما با تمام درد و غمش باعث شد قدر لحظه لحظه زندگی خودمان را بدانیم.

وی با اشاره به رسیدن نوروز تازه اضافه کرد: برای من نوروز یادآور روزگار خوب کودکی است، آن زمان‌ها همه چیز برایمان رنگی بود، سفره هفت سین و عیدی گرفتن مثل هر بچه‌ای برای من هم شیرین و جذاب بود، خوبی دوران کودکی این است که با چیزهای کوچک راضی می‌شوید و به نوعی خودتان را درگیر زندگی پر دغدغه نکرده اید، به واقع دوست دارم به همان زمان و کودکی ام برگردم.

این بازیگر سینما و تلویزیون ادامه داد: یادم می‌آید که نوروز که می‌شد اکثر خانواده دور یکدیگر جمع می‌شدیم، دید و بازدیدها زیاد می‌شد و همین عاملی بود تا روابطمان هم نزدیک‌تر از امروز باشد. امیدوارم امروز هم ساده زیستن را بیشتر یاد بگیریم و خودمان را درگیر حواشی و تجملات زندگی نکنیم، زیرا این‌ها باعث دوری افراد از یکدیگر می‌شود.

وی رعایت پروتکل‌های بهداشتی در نوروز ۱۴۰۰ را واجب خواند و اضافه کرد: یک روز باید جلوی این بیماری بایستیم، باید نوروز امسال را به خود سختی بدهیم تا بالاخره تمام این بلایا تمام شود، به شخصه توصیه می‌کنم که از دید و بازدید و مسافرت پرهیز کنیم، زیرا این بیماری می‌تواند سال جدید را هم برایمان دشوار کند، مطمئنم اگر خودمان رعایت کنیم نوروز بعد را در کنار عزیزانمان سپری خواهیم کرد.

وقاری با اشاره به تلاش کادر درمان افزود: باید چشم باز کنیم و ببینیم که کادر درمان چگونه بیش از یکسال از زندگی و خانواده خود گذشته اند، به خدا که آن‌ها گناهی نکرده اند که بخواهند پاسوز بی مبالاتی ما شوند، این بیماری شاید تعداد و آمارش پایین آمده، اما همه می‌دانیم که با یک سهل انگاری نوروزی و مسافرت می‌تواند دوباره تبدیل به کابوس همه ما شود. از همه می‌خواهم که امسال هم دندان روی جگر گذاشته و بهداشت را رعایت کنند تا بالاخره یک روز بتوانیم کنار هم نبود این بیماری منحوس را جشن بگیریم.

۵۸۵۸

کد خبر 1500305

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =