شکست عجیب آلمان و برد فرانسه و اسپانیا در مقدماتی جام جهانی

دیدارهای هفته سوم از مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قاره اروپا با پیروزی تیم‌های ملی ایتالیا، اسپانیا، فرانسه و انگلیس و شکست آلمان دنبال شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در آخرین شب از هفته سوم از مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 در قاره اروپا، شب گذشته (چهارشنبه) چندین بازی در گروه‌های مختلف برگزار شد که پیروزی تیم‌های ملی ایتالیا، اسپانیا، انگلیس و فرانسه و شکست تیم‌ ملی آلمان مهمترین نتایج رقم خورده در این بازی‌ها بود.

در گروه B تیم ملی اسپانیا در خانه با نتیجه 3 بر یک میهمان خود کوزوو را شکست داد. دنی اولمو در دقیقه 34 اسپانیایی‌ها را پیش انداخت و تنها دو دقیقه بعد فران تورس گل دوم را برای این تیم به ثمر رساند. تنها گل کوزوو در دقیقه 70 توسط حلیمی به ثمر رسید تا این تیم به بازگشت امیدوار شود، اما جرارد مورنو در دقیقه 75 سومین گل ماتادورها را رقم زد. در بازی دیگر این گروه یونان در خانه برابر گرجستان به تساوی یک - یک رضایت داد.

در گروه C تیم ملی ایتالیا میزبانش تیم لیتوانی را با گل‌های استفانو سنسی در دقیقه 48 و چیرو ایموبیله در دقیقه 4+90 (از روی نقطه پنالتی) با نتیجه 2 بر صفر شکست داد و سومین برد متوالی‌اش را کسب کرد. در دیگر بازی این گروه مصاف خانگی ایرلند شمالی برابر بلغارستان بدون گل خاتمه یافت.

پیروزی یک بر صفر فرانسه در خانه بوسنی و هرزگوین مهمترین نتیجه گروه D بود که با تک گل دقیقه 60 آنتوان گریزمان رقم خورد. در بازی دیگر این گروه اوکراین در خانه برابر قزاقستان به تساوی یک - یک بسنده کرد. یارمچوک در دقیقه 20 برای اوکراینی‌ها و موژیکوف در دقیقه 59 برای قزاق‌ها گلزنی کردند.

در گروه F هم سه بازی انجام شد که در مهمترین آنها تیم ملی دانمارک میزبان خود اتریش را با نتیجه قاطع 4 بر صفر شکست داد. اولسن دو بار در دقایق 58 و 74، مائل در دقیقه 63 و هویبرگ در دقیقه 67 برای دانمارک گلزنی کردند. در دو بازی دیگر این گروه اسکاتلند با نتیجه 4 بر صفر جزایرفارو را شکست داد و مولداوی در خانه برابر رژیم اشغالگر قدس 4 بر یک مغلوب شد.

مهمترین بازی گروه I مصاف خانگی انگلیس برابر لهستان بدون روبرت لواندوفسکی بود که با پیروزی 2 بر یک سه‌شیر خاتمه یافت. انگلیسی‌ها که تا دقیقه 85 به تساوی رضایت داده بودند با گل هری مگوایر لهستان را شکست دادند. هری کین در دقیقه 19 اولین گل سه‌شیر را از روی نقطه پنالتی به ثمر رسانده بود و پس از او مودر در دقیقه 58 کار را برای لهستان به تساوی کشاند. در دو بازی دیگر این گروه آندورا با 3 گل مغلوب مجارستان شد و آلبانی 2 بر صفر میزبان خود سن‌مارینو را شکست داد.

و اما در گروه J نتیجه‌ای غیرمنتظره رقم خورد که در آن تیم ملی آلمان در دیداری خانگی برای مقدونیه با نتیجه 2 بر یک مغلوب شد. ابتدا گوران پاندوف در دقیقه دوم وقت‌های تلف شده نیمه اول مقدونیه را پیش انداخت. ایلکای گوندوگان در دقیقه 63 از روی نقطه پنالتی آلمان را به بازی برگرداند، اما گل دقیقه 85 الماس برای مقدونیه اولین شکست را در کارنامه مردان یواخیم لو ثبت کرد.

در بازی دیگر این گروه تیم ملی ایسلند با نتیجه 4 بر یک از سد میزبان خود لیختن‌اشتاین گذشت.

هفته چهارم بازی‌های مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 در قاره اروپا روز یکم سپتامبر (دهم شهریور) آغاز می‌شود.

۲۵۸ ۴۱

کد خبر 1500306

برچسب‌ها