۱ نفر
۱۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۷
اعتراض تند کروس به برگزاری جام جهانی در قطر

ورزش سه نوشت: تونی کروس هم به جمع مخالفان برگزاری جام جهانی در قطر اضافه شد.

طبق گزارش تکان دهنده ای که اخیراً گاردین آن را منتشر کرده بود از زمان سپردن میزبانی جام جهانی 2022 به قطر، 6500 نفر از کارگران شاغل در این کشور جان خود را از دست داده اند؛ 37 مورد از این مرگ و میر ها مستقیماً با ساخت استادیوم های مورد تایید فیفا برای برگزاری جام جهانی در ارتباط بوده است.

پس از بازیکنان تیم ملی نروژ که چند روز پیش اعتراض نمادینی به این قضیه داشتند، تونی کروس بازیکن آلمانی رئال مادرید هم برگزاری جام جهانی در قطر را غیرقابل قبول خواند.

کروس در پادکست برادرش فلیکس گفت:« کارگران مهاجر در گرمای 50 درجه هفته هاست که بدون استراحت کار می کنند، آنها غذای کافی نمی خورند، آب آشامیدنی ندارند و شرایط دما هم جنون آمیز است.

از نظر من برگزاری جام جهانی در قطر تصمیم خوبی نبود. از سویی قطر با وحشیگری علیه کارگران برخورد می کند. چنین مواردی کاملا غیرقابل قبول هستند. آیا جام جهانی می تواند به بهبود شرایط کارگران در آن جا کمک کند؟ فکر نمی کنم. فوتبال همیشه توجهاتی عمومی را جلب می کند، چه قبل از مسابقات و چه در حین آن.»

گفته می شود که کروس بعد از یورو 2020 از بازی های ملی بازنشسته می شود و به این ترتیب در جام جهانی 2022 حضور پیدا نخواهد کرد.

۲۵۸ ۴۱

کد خبر 1500311

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =