۰ نفر
۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰
گروه مشاوره تحصیلی ماترو

گروه مشاوره تحصیلی ماترو توسط آقای محمد رفسنجانی و علیرضا ابری که هر دو معلمان رسمی آموزش و پرورش هستند تشکیل شده است و هدف آن ها پیشرفت تحصیلی دانش آموزان و دور کردن استرس ، وسواس و دیگر مشکلات از دانش آموزان است.

به همین خاطر گروه ماترو یک تعداد دانشجو از رشته های تاپ را گرد هم جمع آموری کرده است تا به آن ها آموزش های لازم جهت برنامه ریزی درسی ، هدف گذاری ، مدیریت آزمون و ... بدهد که بتوانند برای دانش آموزان برنامه ریزی کنند و آزمون های آن ها را تحلیل کنند و در روند پیشرفت تحصیلی آن ها نقش مثبتی ایفا کنند و به آن ها مشاوره تحصیلی بدهند.

خدماتی که گروه ماترو برای دانش آموزان انجام می دهد :

هدفی از تحصیل برای دانش آموز مشخص می کنند ( با کمک دانش آموزان یک هدف کلی و چند هدف جزئی برای دانش آموز قرار داده می شود )

طبق هدفی که برای او ترسیم کرده اند ، مشاور ، برنامه درسی تدوین می کند مثلا دانش آموزی می گوید که من در کنار درس ، فعالیت اقتصادی هم انجام می دهم ولی دوست دارم وضعیت درسیم هم متوسط رو به بالا باشد

خوب در این صورت مشاور طبق زمانی که دانش آموز دارد برای او بهترین برنامه ممکن را می ریزد که او بتواند از زمان های مرده ای که دارد هم استفاده کند و نتیجه اش را چندین برابر بهتر کند.

بخش بعدی شرکت در آزمون است که یا دانش آموز در آزمون ها شرکت می کند یا در هیچ آزمونی شرکت نمی کند که در این صورت بسته به شرایط و موقعیتی که دارد مشاور تصمیم می گیرد که آیا او الان برای شرکت در آزمون آماده است یا نه.

و برای دانش آموزانی که در آزمون ها شرکت می کنند ، مشاور آزمون آن ها را تحلیل می کند و متوجه می شود که مسیر طی شده درست است یا درست نیست و باید راه های دیگر امتحان شود تا دانش آموز نتایج بهتر بگیرد ( اینجا فقط منظور دانش آموزان ضعیف نیستند بلکه دانش آموزان قوی هم باید توسط مشاور بررسی شوند تا نتایج بهتری در آزمون ها کسب کنند )

و یکی دیگر از کارهای مهم مشاور کنکور چک کردن هر شب دانش آموزان است به این صورت که دانش آموز هر شب بعد از تمام شدن فعالیت های درسی به مشاور خود گزارش می دهد که چقدر هر درس را خوانده است و چه میزان تست زده و از این تست ها چند تا درست بوده است ، چند تا نادرست بوده است و یا چند تا را نزده است و مشاور با این گزارش ها می تواند روند دانش آموز را هنگامی که نتیجه آزمون می آید بررسی کند و اگر راهکاری برای بهتر شدن او باشد به او می دهد.

بعضی اوقات مشاوران برای اینکه متوجه شوند که وضعیت تحصیلی دانش آموز چگونه است از او آزمون می گیرند و زمان برای او مشخص می کنند که مثلا در بیست دقیقه این امتحان را باید حل کنی و جواب ها را ارسال کنی.

یکی دیگر از خدمات گروه ماترو مشاوره تحصیلی تلفنی است که دانش آموز با مشاورش به صورت تلفنی ارتباط برقرار می کند و مشکلات خود را در زمینه های مختلف با او مطرح میکند مثلا اگر مشکل در برنامه ریزی ، انتخاب رشته ، هدف ، انگیزه و ... داشته باشد با مشاور تماس می گیرد و مشاور برای مشکلات راه حلی می گوید که دانش آموز از آن مشکل رهایی پیدا کند.

گروه مشاوره کنکور ماترو یک پکیج مشاوره هم دارد که در آن مباحث زیر قرار دارد :

 • تند خوانی
 • کنترل خواب
 • محیط مطالعه
 • مدیریت آزمون
 • لایف استایل کنکوری
 • روش های کلی و اصولی مطالعه
 • تغذیه
 • تمرکز و تمرینات
 • هدف گذاری GTD و برنامه ریزی
 • کنترل استرس
 • مثبت اندیشی
 • افزایش اعتماد به نفس
 • عادت ها و عادت سازی
 • باور ها

و برای مشاهده این محصول می توانید به سایت ماترو مراجعه نمایید.

در این پکیج در مورد بحث فوق مهم تندخوانی هم صحبت شده است و همان گونه که می دانید بسیاری از افراد جامعه با مشکل کندخوانی دست و پنجه نرم می کنند و به همین علت حتی تمرکز و درک مطلب پایینی در مطالعه هم دارند ( برخلاف تصور عموم که فکر می کنند هر چه قدر کندتر بخوانند بیشتر از مطلب را متوجه می شوند )

در این قسمت علت های کندخوانی بررسی می شود و راه هایی برای خواندن سریع تر مطالب و درک بهتر آن ها.

یکی دیگر از قسمت های مهم این پیج کنترل استرس هست که دانش آموزان زیادی را هم هنگام درس خواندن و هم هنگام آزمون ها و امتحان دچار مشکل می کند که ما در این پکیج تکنیک های کاهش استرس را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.

یک بخش مهم در این پکیج ، لایف استایل کنکوری است که در آن در مورد رفتار ها و عملکرد های دانش آموز در طول یک روز صحبت شده است که چه کارها و رفتار هایی را انجام دهد تا نتایج بهتری کسب کند.

2121

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1500807