اجرای ۲۶۴۹ طرح اشتغال توسط مددجویان چهارمحال و بختیاری

مدیرکل کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: طی سال گذشته ۲۶۴۹ طرح اشتغال توسط مددجویان این نهاد اجرا و به مرحله تولید رسیده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، علی ملک پور بیان کرد: طرح‌های اجرایی مددجویان شامل طرح‌های دامپروری، حمل و نقل(خرید تاکسی شهری و وانت‌بار)، خدمات(راه‌اندازی فروشگاه‌های مختلف)، زنبورداری، صنایع دستی، صنعت و معدن، فرش و گلیم، پرورش طیور و کشاورزی است.
وی افزود: مددجویان ابتدا طرح‌های اشتغال خود را به کارشناسان این حوزه جهت بررسی ارائه می‌کنند که پس از تأیید جهت دریافت تسهیلات به صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و بانک‌های طرف قرارداد معرفی می‌شوند.
مدیرکل کمیته امداد استان ادامه داد: در صورتیکه طرح پیشنهادی مددجویان با ارائه دلایل از سوی کارشناسان اشتغال پذیرفته نشود، طرح‌های خودکفایی متناسب با وضعیت جغرافیایی و بازار فروش به آن‌ها ارائه می‌شود.
ملک پور با اشاره به نظارت کارشناسان بر روند اجرای طرح‌های اشتغال و خودکفایی اضافه کرد: کارشناسان کمیته امداد استان به صورت مستمر بر روند اجرای این طرح‌ها نظارت و در صورت بروز هرگونه مانع، سعی در رفع آن دارند.
وی با اشاره به رویکردهای این نهاد در راستای اجرای طرح‌های اشتغال و خودکفایی در سال پیش‌رو گفت: در سال ۱۴۰۰، روند اجرای طرح‌های اشتغال براساس اهداف از قبل تعیین شده و براساس بازار کار، اجرایی می‌شود.

کد خبر 1500874

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =